Kaip įdiegti Joomla šabloną ir plėtinį

Mes ir toliau pristatome jums mūsų nuostabų interneto svetainių kūrimo įrankį Nicepage. Šioje pamokoje naudosime kompiuterinės programos versiją, kad parodytume, kaip eksportuoti Joomla ir įdiegti Nicepage programoje sukurtus šablonus bei turinį.

Nicepage programos diegimas

Nicepage programa. Yra daug svetainių kūrimo programų, tačiau nė viena iš jų nėra tobula, lengvai naudojama ir leidžiančia per kelias minutes sukurti interneto svetaines.  Nicepage Joomla šablonų kūrimo programa galima naudotis Windows, Mac OS ir naudoti, kaip WordPress ir Joomla papildinius (Plugins).

Nemokamai atsiųsti programą

Atsisiunčiame Nicepage. Pradėsime nuo apsilankymo Nicepage puslapio "Atsiųsti", kur galite nemokamai atsiųsti bet kurią programos versiją. Atsisiuntimo puslapyje pasirinkite „Windows“ programą. Įdiekite programą. Nicepage programa bus paleista automatiškai. 

Darbas su Nicepage. Nicepage programoje pradėkite kurti naują svetainę ("Create New Site"). Jei norite, įveskite busimos interneto svetainės pavadinimą. Galite kurti tinklapį nuo nulio. Be to, galite kurti naudodamiesi galinga paruoštų internetinių svetainių šablonų kolekcija. Naudoti „Nicepage“ yra paprasta, tai panašu į darbą su „Microsoft PowerPoint“ ar „Apple Keynote“ programomis.

Interneto svetainių kūrimas pamokos

Iš anksto paruošto šablono naudojimas. Diegimo procesą parodysime, naudojant vieną iš iš anksto suprojektuotų šablonų, kuriuos suprojektavo Nicepage dizainerių bendruomenė. Galite pradėti nuo bet kurio iš šių šablonų, pradėkime nuo šio.

Interneto svetainės eksportas

Sukūrę internetinę svetainę, Nicepage programa automatiškai atidaro pirmąjį puslapį redagavimui. Pervardykime šį puslapį į „Pagrindinis“ ("Home"). Atminkite, kad yra trys „Joomla“ ir „WordPress“ eksporto variantai.

Svetainės perkėlimas į Joomla

Eksportuojamas „Joomla“ šablonas. Pirmas (Theme), galite eksportuoti tik Nicepage šabloną be turinio.

Eksportuojamas Joomla turinys. Antras ("Content"), galite eksportuoti tik Nicepage programoje sukurtą turinį, kuriame taip pat bus Joomla Nicepage papildinys. Atminkite, kad turinys bus eksportuojamas be šablono. Todėl gali būti naudojamas, jei Nicepage šablonas jau buvo įdiegtas į Joomlą.

Joomla šablonu ir turinio eksportavimas. Galiausiai, trečiasis variantas ("Theme and Content") naudojamas eksportuoti šabloną su turiniu. Kadangi tai yra dažniausiai naudojamas derinys, pradėsime nuo jo.

Joomla šablono, turinio ir plėtinio diegimas

Joomla šablono diegimas. Demonstravimui paruošėme tris žingsnius. Prisijunkite prie savo Joomla turinio valdymo sistemos (TVS). Mes pradedame nuo šablono įdiegimo. Viršutiniame meniu pasirinkite Plėtiniai (Extensions) -> Tvarkyti (Manage) -> Įdiegti (Install).

Joomla šablono, turinio ir plėtinio diegimas

Įkeliamas Joomla .zip archivas. Įdiegimo puslapyje pagal numatytuosius nustatymus pasirinktas skirtukas „Įkelti paketo failą“ ("Upload Package File").

Vilkite ir numeskite eksportuotą šablono su turiniu .zip failą į brūkšniuotą sritį arba spustelėkite mygtuką „Arba ieškoti failo“ ("Or browse for file"), kad pasirinktumėte .zip failą iš savo kompiuterio aplanko. Diegimas prasideda automatiškai.

Joomla turinio diegimas

Joomla paketo įjungimas. Baigę diegti, eikite į Plėtiniai (Extensions )-> Šablonai (Templates). Sąraše raskite savo šabloną ir padarykite jį numatytuoju.

Joomla turinio diegimas. Tada įdiegsime Turinį. Atidarykite .zip falo aplanką. Išpakuokite failus su šablonu ir turiniu. Atidarykite plėtinio aplanką "Extensions". Čia yra „nicepage.zip“, kuriame yra Nicepage programoje sukurtas turinys. Grįžkite į savo Joomla turinio valdymo sistemą (TVS). Atidarykite Plėtiniai (Extensions ) -> Tvarkyti (Manage ) -> Įdiegti (Install). Nuvilkite „nicapage.zip“ iš aplanko „Extensions “ arba spustelėkite „Arba ieškokite failo“ ("Or browse for file") ir pasirinkite šį failą. Tai panašu į anksčiau atliktą šablono diegimą.

Joomla šablonų diegimas

Joomla šablono priskyrimas. Eikite į „Joomla“ Plėtiniai -> Šablonai. Suraskite ir spustelėkite įdiegtą šabloną. Šablono puslapyje spustelėkite mygtuką „Importuoti turinį iš šablono“ (“Import Content from Template”).

Naujo meniu punkto pridėjimas

Dabar, norėdami parodyti įdiegtą Joomla puslapį, turime įtraukti šį puslapį į meniu.

Joomla meniu punktai

Darbas su Joomla meniu. Joomla valdymo sistemoje viršutinėje juostoje pasirinkite  Meniu (Menus ) -> Pagrindinis meniu (Main Menu) -> Naujas meniu punktas (New Menu Item). Naujo punkto puslapyje įveskite savo meniu punkto pavadinimą, mūsų atveju įveskite „Pagrindinis“("Home"). Spustelėkite Pasirinkti (Select) mygtuką, esantį laukelyje „Meniu punkto tipas“ (Menu Item Type). Pasirinkite "Vienas straipsnis" (Single Article). Spustelėkite mygtuką „Pasirinkti“ (“Select”) laukelyje "Pasirinkti straipsnį" (Select Article) ir pasirinkite savo puslapį iš Puslapių sąrašo (Page List.). Perkelkite meniu punktą aukštyn, vilkdami jį sąrašo eilutėse.

Meniu padėties pridėjimas

Svetainės peržiūra. Spustelėkite svetainės peržiūra esančią Joomla turinio valdymo sistemoje viršuje iš dešinės pusės kampe. Matote, kad jūsų Joomloje nėra nustatyta meniu pozicija. Nicepage sukuria meniu poziciją, naudojamą meniu šablonui išvesti. Meniu turite susieti su poziciją.

Kaip priskirti meniu pozicija Joomloje

Joomlos pozicijos priskyrimas. Norėdami nustatyti meniu poziciją, eikite į Plėtiniai (Extensions) -> Moduliai (Modules). Spustelėkite Naujas (New), kad pridėtumėte naują meniu modulį. Dialogo lange „Pasirinkite modulio tipą“ (“Select a Module Type”) pasirinkite Meniu (Menu). Įveskite savo meniu pavadinimą. Pasirinkite "Meniu" (Menu). Dešinėje yra išskleidžiamasis sąrašas "Pozicijos" (Position). Suraskite „hmenu“ poziciją pagal įdiegtą šablono pavadinimą. Spustelėkite mygtuką „Išsaugoti ir uždaryti“ (“Save and Close” ). Spustelėkite svetainės peržiūros nuorodą, esančią Joomla turinio valdymo sistemos viršuje, dešinėje. Dabar matote, kad jūsų svetainėje atsirado meniu.

Joomla šablono diegimas

Dabar aptarsime kitas dvi galimybes. Mes įdiegsime Nicepage šabloną į Joomlą be turinio.

Zip failo įkeliamas Joomla. Prisijunkite prie Joomla turinio valdymo sistemos. Viršutinėje juostoje pasirinkite Plėtiniai (Extensions) -> Tvarkyti (Manage)-> Įdiegti (Install). Puslapyje Diegimas (Install ) vilkite ir numeskite šablono .zip failą į brūkšniuotą sritį arba spustelėkite mygtuką „Arba ieškoti failo“ ("Or browse for file"), jei norite pasirinkti .zip failą iš savo kompiuterio aplanko.

Joomla šablono priskyrimas. Įdiegę eikite į Plėtiniai (Extensions) -> Šablonai (Templates). Raskite savo šabloną ir padarykite jį numatytuoju.

Joomla turinio diegimas

Dabar įdiekime Turinį. Viršutinėje juostoje pasirinkite Plėtiniai (Extensions) -> Tvarkyti (Manage)-> Įdiegti (Install).

Turinio importavimas. Puslapyje Diegimas (Install ) vilkite ir numeskite šablono .zip failą į brūkšniuotą sritį arba spustelėkite mygtuką „Arba ieškoti failo“ ("Or browse for file"), jei norite pasirinkti .zip failą iš savo kompiuterio aplanko. Atkreipkite dėmesį, kad naujas Nicepage punktas pasirodė Joomlos viršutinėje juostoje. Atidarykite Nicepage meniu. Pasirinkite elementą „Importuoti duomenis“ (“Import Data”). Puslapyje „Importuoti duomenis“ (“Import Data”) spustelėkite mygtuką „Pasirinkti failus“ (“Choose Files”), skirtus importuoti (.zip). Dar kartą pasirinkite .zip failą. Ir spustelėkite mygtuką „Importuoti“ (“Import”). Panašiai kaip tai darėme anksčiau, pridėsime meniu punktą naujai įdiegtam turinio puslapiui.

Joomla turinio importavimas

Naujo meniu punkto pridėjimas. Joomla viršutinėje juostoje -> Menus -> Pagrindinis meniu (Main Menu) -> Naujas meniu punktas (New Menu Item). Puslapyje Naujas punktas (New Item) įveskite savo meniu punkto pavadinimą, mūsų atveju įveskite pavadinimą "Pagrindinis" ("Home"). Pasirinkite meniu punkto tipą (Item Type). Pasirinkite vieną straipsnį "Single Article". Pasirinkite straipsnį. Padaryti numatytuoju. Perkelkite meniu punktą aukštyn, vilkdami jį sąrašo eilutėse.

Joomla straipsniai

Darbas su Joomla straipsniais. Norėdami įsitikinti, kad turinys buvo importuotas, atidarykite straipsnių sąrašą, pasirinkite "Turinys" (Content) -> "Straipsniai" (Articles). Spustelėkite savo puslapį Puslapių sąraše (Page List). Matote, kad Nicepage papildinys taip pat buvo įdiegtas, nes ten atsirado mygtukas „Redaguoti su Nicepage“ (“Edit with Nicepage”). Taip pat atkreipkite dėmesį, kad šiam puslapiui naudojamas Nicepage šablonas. Peržiūrėkite puslapį, spustelėkite nuorodą, esančią Joomlos turinio valdymo sistemos viršuje, dešinėje.

Tikimės, kad jums patiko ši pamoka, skirta Nicepage programos diegimui į Joomla.

© 2023 Nicepage.lt

Paieška