Kaip naudoti blokus (skyrius) Nicepage svetainių kūrimo programoje

Iki 2010 metų dauguma interneto svetainių buvo kompiuterio monitoriaus aukščio. Viename puslapyje buvo aprašyta tik tam tikra tema, pavyzdžiui: Pagrindinis puslapis, Produktai, paslaugos, Apie mus, Kontaktai ir kiti. Norėdami pereiti į puslapius, lankytojai paprastai spustelėjo atitinkamas meniu nuorodas.

Blokai (skyriai) ir puslapiai

Kas yra blokai? Vis dar yra daugybė svetainių, kurios naudoja tradicinę navigaciją, nors tai nėra labai patogu, ypač mobiliesiems įrenginiams. Šiuolaikinių interneto svetainių turinio išdėstymas apjungia kelis puslapius į vieną ilgą. Visa informacija sudedama į atskiras dalis (blokus). Meniu vis dar gali turėti nuorodas, bet jos nukreipinėja į dalis, o ne į atskirus puslapius.

Internetinių puslapių blokai

Speciali HTML žyma. Yra dalių, todėl reikia jas valdyti atskirai. Tokie turinio išdėstymai yra labai populiarūs ir žinomi kaip „Vieno puslapio svetainės“ (One-Page). Tokios interneto puslapio dalys vadinamos blokais (skyriais). Net HTML kalboje buvo įvesta speciali žyma „SECTION“, skirta atskirti puslapių blokus. Dabar ji yra plačiai naudojama žymint internetinius puslapius su „Blokais“.

Blokai

Internetinių puslapių kūrimas iš blokų. Nuo pat pirmojo pasirodymo „Blokai“ tapo pagrindiniais šiuolaikinio interneto dizaino elementais. Svetainių kūrimas iš blokų yra tarsi žaislų bokštų statymas iš LEGO blokelių.

Lego blokai

Blokų tipai

Blokų tipai. Pridėti naują interneto svetainę. Atminkite, kad naujas puslapis yra kuriamas naudojant tuščią bloką. Pridėkime naują bloką. Galite pridėti tuščių blokų, tuščių blokų su tinkleliais, paruoštų blokų arba naudoti jau paruoštų blokų šablonus.

Blokų šablonai. Dialoge „Naujas blokas“ ("New Block") spustelėkite „Builder“. Nicepage intelektinė programa leidžia generuoti blokus iš pateiktų vaizdų ir tekstų, iš kitų interneto svetainių. Galite įkelti vaizdus iš savo kompiuterio, naudoti įrašus socialinėse paskyrose arba ieškoti internete. Šioje pamokoje naudosime nemokamus vaizdus. Programoje "Builder" pasirinkite vaizdus. Pasirinkite tekstus. Galiausiai pasirinkite savo bloko dizainą. Spustelėkite "Atlikta" ("Done"). Jūsų naujasis blokas yra paruoštas. Tai paprasta!

Kaip redaguoti interneto svetainę

Blokų piramidė. Pridėkime paruoštus blokus. Pridėkite naują bloką ("Add Block"). Yra daugiau nei tūkstantis iš anksto sukurtų blokų. Visi paruošti jų dizainai buvo atrinkti remiantis nuodugniais tyrimais. Blokai suskirstytas į kategorijas pagal funkcijas, tokias kaip: Įvadas, Vaizdai ir tekstas, Apie mus, Kontaktai ir Žemėlapis ir kt.

Operacijos su blokais

Blokų navigacija. Pridėkite įvado bloką. Pasirinkite šį dizainą ir spustelėkite "Atlikta" ("Done"). Dabar pridėkite bloką iš kategorijos "Vaizdai ir tekstai" ("Images and Texts"). Blokai kategorijoje "Vaizdai ir tekstai" yra sugrupuoti pagal maketus. Pasirinkite šį dizainą ir spustelėkite "Atlikta" ("Done"). Labai lengva!

Interneto svetainių kūrimo programa

Ką galite daryti su blokais? Pirma, jūs galite pakeisti maketą, tai labai patogu, nes galite išdėstyti juos kitaip, nei ką tik pasirinktame dizaine. Dešiniame skydelyje spustelėkite mygtuką "Keisti" ("Change"). Pasirinkite kitą stilių, tada uždarykite sąrašą. Pakeiskite blokų tvarką blokų navigacijoje iš kairės. Perkelkite įvado bloką aukštyn.

Kaip kopijuoti interneto puslapį

Blokų meniu. Kiekvienas blokas Puslapio navigacijoje turi meniu su funkcijom pridėti (add), dubliuoti (dublicate) ir ištrinti (delete) bloką. Taip pat galite pridėti, kopijuoti ir ištrinti blokus redaktoriuje ir įrankių skydelyje esančiame iš dešinės pusės.

Blokų kopijavimas. Nukopijuokime dabartinį bloką redaktoriuje. Kontekstiniame meniu naudokite "Kopijuoti" ("Copy") arba paspauskite klavišus CTRL + C ir kontekstinio meniu "Įklijuokite" ("Past") arba paspauskite klavišus CTRL + V. Puslapio navigacijoje perkelkite nukopijuotą bloką aukštyn.

Kaip panaikinti puslapį

Blokų ištrynimas. Norėdami panaikinti bloką, blokų meniu pasirinkite "Trinti" ("Delete"). Norėdami ištrinti bloką, įrankių skydelyje, dešinėje spustelėkite mygtuką „Ištrinti bloką“ ("Delete Section").

Blokų redagavimas

Bloko fonas. Dešiniajame skydelyje įgalinkite esamo bloko „Fill“ (Užpildas). Pakeiskite spalvą į šviesiai pilką. Apverskite bloką. Pasirinkite įvado (Introduction) bloką. Įgalinkite foninio vaizdo „Parallax“ (Poslinkis) efektą.

Kaip redaguoti internetinius puslapius

Blokas su tinkleliu. Pasirinkite bloką su tinkleliu (Grid). Šis blokas turi „Boxed“ maketą, tai reiškia per visą lapo plotį.

Tinkleliai blokuose

Kad šis blokas būtų per visą ekrano plotį, turi  būtų įgalinamas „Wide“ įrankis, kuris palaikomas blokuose su tinkleliais. Atlikite kosmetinius pakeitimus. Taip pat žiūrėkite vaizdo pamoką, kaip naudoti tinklelius Nicepage interneto svetainių kūrimo programoje.

Vieno puslapio navigacija

Inkarų (Anchor) keitimas. Anksčiau mes kalbėjome apie vieno puslapio dizainą (One-Page). Tokiose interneto svetainėse naršoma naudojant meniu su „Inkaro nuorodomis“, kurios ne atidaro naujo puslapio, o nuleidžia puslapį prie tam tikro šio puslapio bloko (skyriaus). Pakeiskite kiekvieno bloko „Inkaro“ (Anchor) pavadinimą.

Vieno puslapio navigacija (meniu)

Meniu redagavimas. Redaguojame meniu antraštėje (Header). Antraštėje pasirinkite meniu. Dešiniame meniu spustelėkite mygtuką "Redaguoti meniu" ("Edit Menu"). Pakeiskite antraštę (Caption) ir nurodykite paskirties vietą į dabartinio puslapio pirmą nuorodą. Pridėkite naujų nuorodų ir nurodykite paskirties vietas prie kitų blokų inkarų.

Nuorodos vieno puslapio svetainėje

Prisitaikymo režimai

Draugiškas mobiliesiems. Primename, kad bet koks blokas atrodytų gražiai visuose įrenginiuose automatiškai, blokų turinį reikėtų sudėti į konteinerius (Conteiners) ir tinklelius (Grid).

Konteineriai interneto svetainėse

Žiūrėkite pamokas apie konteinerius, tinklelius ir interneto svetainių prisitaikymą prie mobiliųjų įrenginių. Atminkite, kad šios programos šablonų blokai jau yra draugiški mobiliesiems, be jokių nustatymų ir be kodavimo.

Kaip pritaikyti interneto svetainę mobiliesiems

Puslapio peržiūra (Preview). Spustelėkite įrenginio piktogramas viršutinėje juostoje, kad pakeistumėte ekraną. Prisitaikymas atliekamas automatiškai. Peržiūrėkite puslapį. Jūs matote „Parallax“ efektą įvadiniame bloke. Spustelėkite meniu nuorodas, jei norite pereiti prie kitų blokų.

Mes baigėme pamoką, kaip naudoti blokus Nicepage svetainių kūrimo programoje.

© 2022 Nicepage.lt

Paieška