Darbo pradžia su „Nicepage Joomla“ plėtiniu

Sveiki atvykę. Nicepage tai naują programa, leidžiantį per kelias minutes sukurti bet kokį svetainės dizainą. Nicepage galima naudotis Windows, Mac OS ir naudoti, kaip „Joomla“ ir „WordPress“ papildinius. Kaip pavyzdį, mes parodysime Nicepage funkcijas naudodami „Joomla“ plėtinį.

Montavimas

Žingsnis po žingsnio supažindinsime jus su Nicepage interneto svetainių kūrimo programa.

Joomla papildinio atsiuntimas. Mes pradedame nuo apsilankymo Nicepage svetainėje. Atsisiųskite „Joomla“ Nicepage plėtinį puslapyje "Atsiųsti". Atidarykite „Joomla“ turinio valdymo sistemą (TVS). Įskiepis yra įdiegiamas, kaip įprastas papildinis, kaip .zip failas.

Joomla papildinio įkėlimas . Eikite į Joomlos turinio valdymo menių (Admin Panel) -> Plėtiniai ("Extensions ") -> Tvarkyti ("Manage ") -> Įdiegti ("Install"). Įkelkite papildinį, pasirinkdami atsisiųstą .zip failą iš vietinio aplanko. Įkėltas papildinys įdiegiamas automatiškai.

Image

Nicepage meniu Joomloje. Įdiegus, Nicepage punktas pasirodo „Joomla“ viršutiniame meniu. Pridėkite naują puslapį iš Nicepage meniu -> Naujas puslapis (New Page).

Kaip sukūrti Interneto svetainę

Pradedėsime nuo tuščio puslapio arba kūrsime naudojant šabloną. Jūs galite kurti puslapius nuo nulio. Arba galite kurti naudodami nemokamus paruoštus ir pilnai prisitaikančius interneto vetainių šablonus. Įkelkite vaizdus į programą, tiesiog vilkdami vaizdus iš vietinio aplanko. Pasirinkite bloko vaizdus, ​​tada pasirinkite stilių. Visi šie internetiniai puslapiai nėra iš anksto sukurti, jie automatiškai sugeneruojami dabar.

Image

Iš anksto sukurti svetainių šablonai. Galiausiai visada galite naudoti iš anksto mūsų dizaineriais sukurtus paruštus šablonus. Galime pradėti nuo bet kurio iš šių šablonų. Pasirinkime šį.

Vartotojo sąsaja

Pradėkime nuo pagrindinių Nicepage programos Joomloje vartotojo sąsajos elementų apžvalgos.

Viršutinis valdymo skydelis (Top Bar). Tai viršuje esantis skydelis, kuriame yra Joomla straipsnių sąrašas, svetainės nustatymai, temos ypatybės, papildomų elementų meniu „Pridėti“ ("Add"). Dešinėje yra 5 prisitaikymo režimai, „Peržiūra“ (Prieviews) ir „Išsaugoti“, kuriis išsaugo „Straipsnio“ puslapį.

Image

Puslapio navigacija (Navigator). Navigacija yra kairėje. Ji leidžia lengvai pasirinkti ir valdyti blokus (Section) esančius jūsų puslapyje. Kiekviename bloke yra meniu, funkcija "Kopijuoti" ("Duplicate"), kuri kopijuoja pasirinktą bloką. Navigatoriuje galite lengvai perjungti blokus ir pakeisti jų išdėstymą. Operacijos su blokais yra lengvai atliekamos, kaip ir naudojant „Microsoft PowerPoint“ arba „Apple KeyNote“ programas. Jei norite ištrinti skyrių, bloko meniu pasirinkite parinktį "Trinti" ("Delete").

Blokų (Section) redagavimas. Centrinėje Nicepage dalyje yra turinio redaktorius (Editor). Čia galite atlikti įvairius veiksmus su elementais, įskaitant: pridėti, perkelti, keisti dydį, sulygiuoti ir kita. Darbas su redaktoriumi yra paprastas ir lengva, kaip dirbti su „Microsoft PowerPoint“ ar „Apple KeyNote“ programomis. Pabaigoje gausite švarų ir visiškai prisitaikantį HTML kodą.

Savybių skydelis (Properties). Pasirinkdami centrinėje redaktoriaus dalyje elementus, skydelyje iš dešinės matome jų ypatybes ir nustatymus. Pakeitus parametrus, keičiamas pasirinktas elementas. Šiame skydelyje taip pat yra skirtukų, leidžiančių pasiekti konteinerio, bloko (Section) ir kitų elementų savybes.

Temos nustatymai

Apžvalga. Visose šiuolaikinėse interneto svetainėse ir temose yra bendrieji nustatymai, įskaitant spalvų (Colors), šrifto (Fonts) parametrus ir tipografiją (Typography). Peržiūrėkime išsamiau temos nustatymus.

Image

Spalvos. Peržiūrėkime išsamiau temos nustatymus. Pradėkime nuo spalvų. Pasirinkite Temą (Theme) -> Spalvos (Color). Realybėje nėra tiek daug interneto svetainių, kurios naudoja daugiau nei penkias spalvas. Todėl mūsų paletės yra sukurtos atsižvelgiant į spalvų įvairovės poreikį, leidžiantį išreikšti bet kokias spalvų idėjas. Pasirinkime šią paletę. Dabar šios spalvos yra prieinamos visiems interneto svetainės elementams.

Šriftai. Pakeiskite šriftus. Mūsų šriftų schemos atrinktos, atsižvelgiant į populiariausius „Google“ šriftus ir jų derinius. Pasirinkite šrifto schemą.

Tipografija. Mes apibūdinsime tipografiją. Tipografijos rinkiniai keičia teksto pateikimą puslapyje. Pasirinkti parametrai bus naudojami visiems turinio tekstams pagal numatytuosius nustatymus. Be to, šiuos tipografijos nustatymus galima rasti teksto stiliaus (Text Style) sąraše.

Darbas su Nicepage blokais Joomloje

Blokų (Section) apžvalga. Pereiname prie puslapio dizaino. Šiandien tinklalapiai dažniausiai yra kuriami iš blokų, pagrindinių šiuolaikinio interneto dizaino elementų. Nicepage programa leidžia naudoti iš anksto suprojektuotus blokus, o taip pat kurti naujus blokus nuo nulio.

Image

Iš anksto parušti blokai. Yra daugiau nei tūkstantis iš anksto suprojektuotų blokų ir kiekviena iš šių blokų turi unikalų dizainą ir išdėstymą. Kairėje yra blokų (Section) sąrašas, o viršuje - jų teminės kategorijos. Pasirinkdami stilius ir kategorijas, sumažinsite siūlomų blokų skaičių, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią.

Blokų stiliai. Jei apsigalvojate ar jums nepatinka ką tik pasirinktas dizainas, galite lengvai pasirinkti kitą savo bloko stilių. Dabar mes pasirenkame kito dizaino bloką ir matome, kad blokas buvo pakeistas. Be to, galime padaryti didesnį tarpą tarp jo langelių.

Funkciniai blokai. Tarkime, jums reikia funkcinio bloko su kontaktine forma, adresu ir žemėlapiu. Pridėkite naują bloką. Dialoge pasirinkite kategoriją „Kontaktų forma“ ("Contact Form"). Pasirinkite ir pridėkite bloką su forma ir žemėlapiu. Pridėję bloką, spustelėkite žemėlapį arba formos valdiklį, kad skydelyje iš dešinės pusės pamatyti jo galimas ypatybes.

Interneto svetainių kurimas Joomloje

Darbas su blokais. Pridėkime bloką naudodami šablonus. Lange Pridėti bloką (Add Block) spustelėkite kūrti. Naujo bloko kūrimui galite panaudoti surastus internete vaizdus, arba panaudoti vaizdus iš bet kurių socialinių paskyrų arba vietinio aplanko. Vilkite vaizdus iš vietinio aplanko į bloką. Pasirinkite bloko vaizdus. Pasirinkite blokui reikalingus tekstus. Tada pasirinkite stilių iš sugeneruotų variantų. Ir galiausiai pridėkite šį bloką į savo puslapį.

Image

Kūrimas iš Joomla straipsnių. Tuo pačiu būdu pridėsime blokus, kurie bus automatiškai sugeneruoti iš Joomla straipsnių. Perjungsime skirtuką „Įrašai“ (Posts). Pasirinkite Straipsnio vaizdus. Pasirinkite Straipsnių tekstus. Pasirinkite dizainą.

Produktų blokų kurimas. Pridėkite naują bloką, kad būtų rodomi produktai. Spustelėkite „Builder“. Perjunkite į skirtuką Produktai. Pasirinkite produktų vaizdus. Pasirinkite produktus, kurie atitinką produktų aprašymui. Pasirinkite skyriaus stilių. Spustelėkite "Atlikta" (Done).

Darbas su Joomla papildinio programa

Pradėsime nuo tuščio bloko. Tarkime, kad jums reikia savo bloko dizaino, kurį nupiešėte bet kuriame grafiniame redaktoriuje, pavyzdžiui, „Adobe Photoshop“. Tai yra blokas, kurį norėtume įtraukti į savo interneto svetainę. Pridėkime tuščią bloką. Jei reikia, galime pakeisti bloko aukštį.

"Add" meniu. Visi papildomi elementai yra viršutiniame meniu „Pridėti“ ("Add"). Čia matome konteinerius, pagrindinius elementus ir funkcinius elementus.

Tinklelių panaudojimas. Norėdami sukurti šį bloką, turime pridėti tinklelį, į kurį pridėsime tekstus ir paveikslėlius. Pasirinkite „Tinklelis“ ("Grid") ir pridėkite jį į bloką. Susitraukite šį tinklelį pagal aukštį ir plotį. Taip pat pakeisime tinklelio vietą ir padėsime. Kaip matote, redaguoti yra labai paprasta, nes yra raudonos magnetinės linijos, o jų dydžiai dėžutėse padeda suderinti objekto padėtį.

Image

Išvaizdos keitimas. Pakeiskime išvaizdą. Vaizdai keičiami vilkdami ir nuleidžiant vaizdą iš aplanko arba kompiuterio į bloką. Pakeiskite langelio foną iš "Užpildymas" („Image Fill“) į "Spalvotas" („Color Fill“). Tai yra paprasta. Taip pat galime pakeisti fono paveikslėliu. Padarysime didesnius tarpus, kad vizualiai atskirtume langelius. Sutraukite vaizdą, kad jis taptų turinio dalimi, ir išplėskite jį atgal, kad jis taptu fonu. Norėdami pakeisti langelio padėtį, tiesiog vilkite vieną langelį virš kito.

Langelių paryškinimas. Vilkdami konteinerius, langelius jie paryškinami rėmeliais. Taip pat atsiranda snapelis virš pasirinkto konteinerio ir visada aišku, kurį elementą redaguojame. Norėdami nukopijuoti langelį ar elementą, vilkite turinį, laikydami užspaustą "CTRL" klavišą. Norėdami pašalinti elementą arba visą langelio turinį, pasirinkite langelį, tada paspauskite klavišą "DELETE". Dabar pakeisime tuščio langelio fono spalvą.

Turinio pridėjimas į Joomlą

Piktogramų pridėjimas. Dabar mes pridėsime turinį į langelį. Pradėkite nuo piktogramos, dizaine dažniausiai naudojamas tekstas kartu su piktogramomis derinys. Pridėkime piktogramą į langelį. Spustelėkite menių „Add“ ir pasirinkite „Piktograma“ (Icon). Dialogo lange paieškos lauke įveskite „Idea“. Matome skirtukus, filtruojančius piktogramas pagal stilius. Pasirinkite „All“ (Visi) ir pasirinkite linijinės lemputės piktogramą. Piktogramoje yra populiariausi nustatymai, mes pasirenkame apskritimą. Piktogramoms naudojamos iš mūsų anksto nustatytos spalvos  iš spalvų „Paletės“ (Pallete). Mes paliekame nustatytą spalvą.

Image

Tekstų pridėjimas. Pridėsime antraštę (Heading). Pakeiskite antraštę, įvesdami naują pavadinimą. Pakeiskite teksto dydį ir tarpus tarp raidžių. Jei rezultatai jums nepatinka arba apsigalvojote, anuliuokite pakeitimus, valdymo skudelio sąraše pasirinkdami antraštės numatytąją pozicijos (Default). Teksto stilius anksčiau apžvelgėme pamokoje Antraštė ir tekstai (Headings and Texts").

Image

Teksto redagavimas. Pridėsime tekstą. Pasirinkite teksto dalį ir paryškinkite ją "Bold" ir "Italic". Pasirinkite kitą teksto dalį ir pridėkite internetinę nuorodą. Dialoge nurodykite paskirties „Joomla“ straipsnį.

Mygtukų pridėjimas. Pridėsime mygtuką alternatyviu būdu, spustelėdami pliusą "+" dešinėje langelio viršuje. Mygtukas taip naudoja išankstinius nustatymus. Parinkime apvadą. Mygtuką suapvalisime. Pakeisime mygtuko aukštį. Įveskite naują tekstą. Atlikę patikslinimą, nurodykite mygtuko paskirties nuorodą į Joomla straipsnį. Norėdami išsaugoti straipsnį, spustelėkite "Išsaugoti" (Save).

Image

Lygiavimas lageliuose. Lygiavimas ir nuoseklumas yra svarbūs projektavimo principai. Judinant elementus vėl matome raudonas magnetines linijas ir dydžius, kurie padeda laikytis dizaino ir maketavimo principų.

Elementai perkėlimas. Antraštę, piktogramą, tekstą - bet kurį elementą galite perkelti į bloką virš tinklelio ar net į kitą langelį. Konteineriai yra paryškinti rėmeliais, todėl visada aišku, į kurį konteinerio langelį bus patalpintas elementas. Automatiškai sulygiuokite turinio langelius horizontaliai ir vertikaliai.

Matote, rezultatas pasiekiamas daug lengviau ir greičiau, nei piešiant analogiško bloko maketą grafiniame redaktoriuje, pavyzdžiui su „Adobe Photoshop“ programa.

Pozicijos Joomloje

Norėdami parodyti darbą su Joomla pozicijomis, mums reikia sukūrti dar vieną bloką (Section).

Image

Joomla pozicijų naudojimas. Pridėkite tuščią bloką(Blank). Spustelėkite meniu "Add"-> „Joomla Position“. Išskleiskite elemento sritį iki lapo kraštų. Įveskite pozicijos pavadinimą lauke „Pozicija“ (Position). Pagrindines magnetinės linijos taip pat yra labai patogūs keičiant dydį ir juos derinant. Norėdami pamatyti, kaip realiai atrodo jūsų sukūrtas puslapis, spustelėkite "Peržiūra" (Prieview). Šioje pozicijoje rodomi populiariausi produktai.

Baigėme darbą su blokais.

Joomla atvaizdavimas mobiliesiuose įrenginiuose

Prisitaikantys režimai Joomloje. Nei vienas modernus dizainas nėra baigtas, jei jis netinkamai rodomas visuose šiuolaikiniuose įrenginiuose, įskaitant mobiliuosius telefonus. Nicepage programoje sukūrti straipsnis yra visiškai pritaikyti ir patogus skaityti visuose įrenginiuose. Be to, visuose prisitaikančiuose režimuose palaikomos visos redagavimo funkcijos. Pavyzdžiui, galite pakeisti vaizdo apkarpymą arba pakeisti antraštės dydį. Be to lengvai galite paslėpti / parodyti bet kurį elementą, pavyzdžiui, nerodyti jį mobiliajame telefone ir planšetėje. Spustelėkite „Išsaugoti“ (Save).

Image

Joomla šablonų naudojimas

Šablonų keitimas. Eikite į „Joomla Admin valdymo sistemą. Atidarykite Turinys (Content) -> Straipsniai (Articles). Atidarykite naujai sukurtą straipsnį. Galite pasirinkti bet kurį kitą „Joomla“ šabloną ir spustelėti „Išsaugoti“ (Save). Kaip matote, straipsnis atrodo kitaip, nei buvo sukurtas Nicepage programoje. Norėdami tinkamai parodyti straipsnį, pažymėkite „Nicepage šabloną su Joomla Antraštę ir Poraštę" (Nicepage template with Joomla Header and Footer"). Išsaugokite straipsnį. Dabar straipsnis atrodo puikiai!

Image

Redagavimas su Nicepage.  Joomla administratoriaus valdymo skydelyje matome mygtuką „Nicepage Editor“. Spustelėjus šį mygtuką tam, kad atidaryti šį Joomla straipsnį Nicepage programoje. Spustelėkite "Peržiūra" ("Preview". Matote, kad darbas su Nicepage programa yra paprastas, kaip ir su „Microsoft PowerPoint“ ar „Apple KeyNote“ programomis. Pabaigoje gavome švarų ir visiškai prisitaikantį HTML kodą.

Tikimės, kad jums patiko ši pamoką apie Nicepage Joomlą papildinį.

 

© 2023 Nicepage.lt

Paieška