Darbo pradžia su WordPress tema ir WordPress papildiniu programoje Nicepage

Mes labai džiaugiamės galėdami pristatyti jums tikrai nuostabią interneto svetainių kūrimo programą, kuri padės įgyvendinti sudėtingiausias dizaino idėjas. Nicepage programa galima naudotis Windows, Mac OS ir naudoti, kaip WordPress ir Joomla papildinius (Plugins).

Taigi, žingsnis po žingsnio susipažinsime su Nicepage programa, skiri skirta WordPress turinio valdymo sistemai.

WordPress papildinio diegimas

WordPress papildinio atsiuntimas. Pradėsime nuo apsilankymo puslapyje "Atsiųsti". Atsisiųskite Nicepage papildinį, skirtą WordPress TVS. Atidarykite admin WordPress turinio valdymo sistemą. Įskiepis (Plugin) yra įdiegiamas, kaip įprastas papildinys esantis .zip formato faile.

WordPress papildinio diegimas

WordPress papildinio diegimas. Eikite į WordPress „Administratoriaus valdymą" ("Admin Panel") -> Papildiniai ("Plugins")-> Pridėti naują ("Add New"). Įkelkite papildinį, pasirinkdami atsisiųstą ZIP failą iš savo vietinio aplanko. Įdiekite jį. Tada suaktyvinkite. Po suaktyvinimo „WordPress“ skydelyje pasirodys Nicepage programos punktas.

WordPress puslapių pridėjimas

Tuščias (Blank) WordPress puslapis. WordPress kairėje esančiame meniu pridėkite naują puslapį. Pridėti naują puslapį (Add New Page). Pradžioje, galite kurti puslapius nuo nulio.

Puslapių kūrimo programa WordPress papildinyje. Antra, galite kurti naudodami "Puslapių kūrėją" („Page Builder“). Įkelkite vaizdus tiesiog vilkdami vaizdus iš vietinio aplanko. Pasirinkite blokų vaizdus, ​​tada pasirinkite stilių. Visi šie puslapiai nėra iš anksto sukurti, jie automatiškai sugeneruojami iš naujo.

Iš anksto sukurtos „WordPress“ temos. Galiausiai visada galite naudoti iš anksto sukurtus mūsų dizaineriais pavyzdžius. Galime pradėti nuo bet kurio iš šių pavyzdžių.

Vartotojo sąsaja

Susipažinkime su pagrindiniais Nicepage programos elementais skirtais WordPress.

WordPress papildinio viršutinė įrankių juosta. Ji yra viršutiniame įrankių skydelyje, kuriame yra „Wordpress“ puslapių sąrašas (Page), svetainės nustatymai (Settings), temos (Theme) ypatybės, papildomi elementai („Add“). Dešinėje yra 5 prisitaikymo režimai (Kompiuterio, nešiojimo kompiuterio, planšetės, mobiliojo telefono horizontalioje padėtyje ir mobiliojo telefono vertikalioje padėtyje piktogramos), peržiūra ("Preview) ir „WordPress“ atnaujinimas (Update). Paspaudus Atnaujinti puslapis išsaugomas, kaip juodraštis WordPress puslapiuose.

Vartotojo WordPress paskyra

Operacijos su „WordPress“ papildinio blokais. Jie yra skydelyje iš kairės pusės. Tai leidžia lengvai pasirinkti ir valdyti blokus. Kiekviename bloke yra meniu, mes naudosime operaciją "Kopijuoti" ("Dublikatas"), kuri nukopijuoja dabartinį bloką. Skydelyje galite lengvai perjungti blokus ir pakeisti jų išdėstymą.

„WordPress“ puslapio pavadinimo keitimas. Operacijos su blokais yra lengvai atliekamos, kaip ir naudojant „Microsoft PowerPoint“ arba „Apple KeyNote“ programas. Jei norite ištrinti bloką, pasirinkite parinktį "Trinti" ("Delete") esanti bloko meniu. Pačiame skydelio viršuje yra puslapio pavadinimas (Page Name). Spustelėkite Puslapio pavadinimą, kad jį pakeistumėte. Įveskite naują pavadinimą, tada spauskite "Įrašyti" ("Save").

Blokų redagavimas WordPress papildinyje

Redaktoriaus apžvalga. Centrinėje Nicepage programos dalyje yra „Blokų“ redaktorius. Tai pagrindinė jūsų darbo vieta. Čia galite pridėti, perkelti, išdėstyti ir suderinti įvairius elementus. Dirbti su redaktoriumi yra labai paprasta, panašiai, kaip dirbti su „Microsoft PowerPoint“ ar „Apple KeyNote“ programomis. Galų gale gausite švarų ir visiškai prisitaikantį HTML kodą.

Elementų pasirinkimas. Pasirinkdami centrinėje redaktoriaus dalyje bet kurį elementą, skydelyje iš dešinės pamatysime jo ypatybes ir nustatymus. Pakeitus parametrus, keičiamas pasirinktas elementas. Šiame skydelyje taip pat yra skirtukų, leidžiančių pasiekti konteinerių (Conteiner) arba blokų (Section) savybes.

WordPress temos nustatymai

Bendrieji nustatymai. Visose šiuolaikinėse interneto svetainėse ir temose yra bendrieji nustatymai, įskaitant spalvų (Colors), šrifto (Fonts) parametrus ir tipografiją (Typography). Peržiūrėkime išsamiau temos nustatymus. Pradėsime nuo spalvų paletės nustatymo.

WordPress temos nustatymai

Spalvos. Realybėje nėra tiek daug interneto svetainių, kurios naudotu daugiau nei penkias spalvas. Todėl mūsų paletės yra sukurtos atsižvelgiant į spalvų įvairovės poreikį, kuris leidžia įgyvendinti bet kurias spalvų idėjas. Leiskite pasirinkti šią paletę. Dabar šios spalvos yra prieinamos visiems tinklalapio elementams.

Šriftai. Pakeiskite šriftus. Mūsų šriftų schemos yra sukurtos atsižvelgiant į populiariausius „Google“ šriftus ir derinius. Pasirinkite šrifto schemą.

Tipografija. Mes apibūdinsime tipografiją. Tipografijos rinkiniai keičia teksto turinį esantį visame puslapyje.
Pasirinkti parametrai bus naudojami visiems tekstams pagal numatytuosius nustatymus. Be to, šiuos tipografijos elementus galima rasti teksto stiliaus (Text Style) sąraše.

Pavadinimai ir tekstai. Išsamus puslapio elementų tipų derinimas atliekamas antraštėse ir tekste ("Headings and Text").

Darbas su Nicepage blokais WordPress papildinyje

Bloko apžvalga. Pereiname prie puslapio dizaino. Šiandien tinklalapiai dažniausiai yra kuriami iš blokų, pagrindinių šiuolaikinio interneto dizaino elementų. Nicepage programa leidžia naudoti iš anksto suprojektuotus blokus, o taip pat kurti naujus blokus nuo nulio.

WordPress papildomi elementai

Blokų pridėjimas. Pridėkime naują bloką (New Block). Yra daugiau nei tūkstantis iš anksto suprojektuotų blokų ir kiekvienas iš šių blokų turi unikalų dizainą ir išdėstymą.

Blokų paieška. Skydelyje iš kairės pusės yra blokų sąrašas, o aukščiau yra jų temų kategorijos. Pasirinkdami stilius ir kategorijas, sumažinsite siūlomų blokų skaičių, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią.

Stiliaus keitimas. Jei apsigalvojate ar jums nepatinka ką tik pasirinktas stilius, galite lengvai pasirinkti kitą savo bloko stilių. Dabar mes pasirenkame kito bloko stilių ir matome, kad blokas buvo pakeistas. Be to, galime pridėti padaryti didesnį tarpą tarp langelių.

Funkciniai blokai. Tarkime, jums reikia funkcinio bloko su kontaktine forma, adresu ir žemėlapiu. Pridėkite naują bloką. Dialoge pasirinkite kategoriją „Kontaktų forma“ ("Contact Form"). Pasirinkite ir pridėkite bloką su forma ir žemėlapiu. Pridėję bloką, spustelėkite žemėlapį arba formos valdiklį, kad skydelyje iš dešinės pusės pamatyti jo galimas ypatybes.

WordPress funkcijos

Blokų kūrimas WordPress papildinyje. Pridėkime naujus blokus naudodami programą. Dialoge Pridėti bloką ("Add Block") spustelėkite "Builder". Bloko kūrimui, galite naudoti vaizdų internete, naudoti vaizdus iš bet kurių socialinių paskyrų arba naudoti nuotraukas vietinio aplanko. Vilkite vaizdus iš vietinio aplanko. Pasirinkite bloko vaizdus. Pasirinkite blokui reikalingus tekstus. Tada pasirinkite stilių iš sugeneruotų variantų. Ir galiausiai pridėkite šį bloką į savo puslapį.

Blokai iš WordPress įrašų

Įrašų blokai. Tuo pačiu būdu pridėsime blokus, automatiškai sugeneruotus iš WordPress įrašų. Sukurdami naują bloką ("New Block") pasirinkite skirtuką „Socialiniai tinklai ir Interneto svetainės“ ("Social and Web"). Perjungti į skirtuką „Įrašai“ ("Posts"). Pasirinkite įrašo vaizdus ir tekstus. Pasirinkite dizainą.

Produktų blokai. Pridėkite naują bloką, kad parodyti produktus. Spustelėkite sukurti bloką. Perjunkite skirtuką į Produktai ("Products"). Pasirinkite produkto vaizdus. Pasirinkite su tais produktais susijusius produktų aprašymus. Pasirinkite bloko stilių. Spustelėkite "Atlikta" ("Done").

Darbas su WordPress papildinio redaktoriumi

Tuščio bloko (Blank) pridėjimas. Tarkime, kad jums reikia savo idėjos bloko maketo, kurį nupiešėte bet kuriame grafiniame redaktoriuje, pavyzdžiui, „Adobe Photoshop“. Tai yra blokas, kurį norėtume įtraukti į savo internetinę svetainę. Pridėkime tuščią bloką. Jei reikia, galime pakeisti bloko aukštį. Visi papildomi elementai yra viršutiniame meniu „Pridėti“ ("Add").

Papildomų elementų pridėjimas. Meniu „Pridėti“ ("Add") matome konteinerius, pagrindinius elementus ir funkcinius elementus. Norėdami sukurti šį bloką, turime pridėti tinklelį ("Grid"), į kurio langelius pridėsime tekstus ir paveikslėlius.

WordPress tinklelis

Tinklelių naudojimas. Pasirinkite „Tinklelis“ ("Grid") ir pridėkite jį į bloką. Sutraukite šį tinklelį pagal aukštį ir plotį. Taip pat pakeiskite tinklelio vietą ir padėtį. Kaip matote, viskas daroma labai lengvai, nes atsiranda raudoni patarimai ir atstumų dydžiai, kurie padeda suderinti elementus.

Darbas su langeliais WordPress papildinyje

Langelio fonas. Pakeiskime vaizdus. Vaizdus galime pakeisti vilkdami ir paleisdami vaizdą iš aplanko į bloką. Pakeisime pasirinkto langelio foną iš "Užpildas („Image Fill“) į "Spalva" („Color“).

Operacijos su langeliais. Taip pat galime pakeisti fono paveikslėliu. Pridėkime tarpus, kad vizualiai atskirtume langelius. Sutraukite vaizdą, kad jis taptų turinio dalimi ir išplėskite atgal, kad jis vėl taptų fonu.

Langelių perkėlimas. Norėdami pakeisti langelių padėtį, tiesiog vilkite vieną langelį virš kito. Vilkdami paskirties konteineris, langelis ir blokas yra pažymimas rėmeliu, o virš konteinerio atsiranda patarimas. Todėl visada aišku, kur jis bus patalpintas.

 

Langelei WordPress

Langelių kopijavimas ir naikinimas. Norėdami nukopijuoti langelį ar elementą, vilkite langelį arba elementą, laikydami užspaustą "CTRL" klavišą. Norėdami pašalinti elementą arba visą langelio turinį, pasirinkite langelį, tada paspauskite klavišą "DELETE".

Piktogramų (Icon) pridėjimas WordPress papildinyje

"Add" meniu. Pakeisime tuščio langelio fono spalvą. Tada mes pridėsime  į langelį turinį. Pradėkime nuo piktogramos (Icon), kurios dažnai naudojamos kartu su tekstu. Pridėkime piktogramą į langelį. Spustelėkite „Pridėti“ ("Add") ir pasirinkite „Piktograma“ ("Icon").

Piktogramų (Ikonų) pridėjimas į WordPress svetainę

Naujų piktogramų pridėjimas. Atidarytame dialogo lange įveskite „Idea“ į paieškos lauką. Matome skirtukų filtravimo piktogramas pagal stilius. Pasirinkite "Visi" („All“) ir pasirinkite linijinės lemputės piktogramą. Piktogramoje yra populiariausi nustatymai, mes pasirinksime apskritimą. Galite pakeisti spalvas. Spalvas naudosime iš „Presets“  iš anksčiau pasirinktos paletės. Mes paliksime pirmą spalvą.

Tekstų pridėjimas

Tekstų pridėjimas . Pridėsime "Pavadinimą" ("Heading"). Pakeiskite pavadinimo tekstą. Pakeiskite teksto dydį ir tarpus tarp raidžių. Jei reikia, anuliuokite pakeitimus, pasirinkdami numatytąjį teksto stilių iš skydelio sąrašo. Šio sąrašo stiliai yra nustatomi Tema (Theme) -> Antraštės ir Tekstas (Headings and Text). 

Turinio pridėjimas į WordPress svetaines

Teksto redagavimas. Pridėsime tekstą. Pasirinkite teksto dalį ir ją paryškinkite (Bold)  ir padarykite šriftą "Italic". Pasirinkite kitą teksto dalį ir pridėkite nuorodą (Hyperlink). Dialoge nurodykite nuorodą į „WordPress“ puslapį.

Mygtukų pridėjimas . Tam, kad pridėti mygtuką taip pat galite tai padaryti spustelėdami langelio kampo viršuje, dešinėje, esantį mažą pliusą. Mygtukai taip pat turi išankstinius nustatymus. Laikykimės ribos. Mygtuką suapvalinsime. Pakeisime mygtuko aukštį. Įveskite naują tekstą. Atlikę redagavimus, pasirinksime WordPress mygtuko paskirties vietos.

Langelių perdengimas. Spustelėkite Atnaujinti ("Update"), kad iš anksto išsaugotumėte puslapį. Judinant elementus matome padedančias raudonas linijas ir dydžius, kurie padeda laikytis dizaino principų. Antraštę, piktogramą, tekstą - bet kurį elementą galite perkelti į bloką virš tinklelio ir į kitą langelį.

WordPress langelių suderinimas

Aukščio nustatymas. Konteineriai yra paryškinti rėmeliais ir paženklinti patarimais, todėl visada aišku, kurį konteinerį mes redaguojame. Langelio turinys gali būti automatiškai suderintas horizontaliai ir vertikaliai. Matote, rezultatas pasiekiamas gal net lengviau ir greičiau, nei jį nupiešti, tarkime „Adobe Photoshop“ programoje.

Shortcodes ir Widgets WordPress papildinyje

Pridėsime shortcodes. Mes pridėsime dar vieną juodą bloką, kad parodyti darbą su WordPress valdikliais (Widgets) ir trumpaisiais kodais (Shortcodes). Pridėkite tinklelį su dviem langeliais. Ištrinkite numatytąjį langelio turinį, paspausdami mygtuką "DELETE".

WordPress trumpi kodai

WordPress valdiklio (Widget) pridėjimas. Pasirinkite kairįjį langelį. Spustelėkite meniu "Pridėti" ("Add")-> WordPress Widget-> kalendoriaus valdiklis (Calendar Widget). Išskleiskite valdiklio sritį į langelį. Pasirinkite raudoną langelį. Spustelėkite meniu "Pridėti" ("Add") -> "Trumpasis kodas" ("Shortcode"). Įveskite kodą dešiniajame skydelyje į  trumpųjų kodų lauką. Išskleiskite valdiklio sritį į langelį. Raudoni kreiptuvai yra labai naudingi keičiant dydį ir derinant.

Peržiūra „WordPress“ papildinyje

Norėdami pamatyti realų šių blokų vaizdą, spustelėkite "Peržiūra" ("Preview"). Baigėme blokų pridėjimą.

Vaizdai mobiliesiems „WordPress“ papildinyje

Prisitaikantis (Responsive) režimai. Nei vienas šiuolaikinis dizainas nėra laikomas užbaigtu, jei jis netinkamai rodomas visų tipų šiuolaikiniuose įrenginiuose, įskaitant mobiliuosius. Nicepage programoje į visa tai atsižvelgiama. Nicepage programoje sukurtos interneto svetainės visada tinkamai rodomas visuose šiuolaikiniuose įrenginiuose ir jų turinį yra patogu skaityti.

Kaip padaryti prisitaikančią svetainę WordPress

Redagavimas prisitaikančiuose režimuose. Be to, visuose prisitaikančiuose režimuose palaikomos visos redagavimo funkcijos. Pavyzdžiui: Galite pakeisti vaizdo apkarpymą ir pakeisti antraštės dydį. Paslėpti/parodyti bet kokį elementą ar langelį, bet kurio mobiliojo įrenginio ekrane.

Spustelėkite „Atnaujinti“ ("Update").

„WordPress“ šablonai

Puslapių administravimas. Perjunkite prie WordPress. Atidarykite puslapius. Atidarykite jūsų naujai sukurtą puslapį. Galite pasirinkti bet kurį kitos temos šabloną ir spustelėti "Skelbti" ("Publish"). Dabar pagaliau puslapis išsaugotas ir paskelbtas.

Šablonų redagavimas. Tačiau puslapių blokai atrodo kitaip, palyginus su tuo, kaip jie atrodė kuriant Nicepage programoje. Norėdami tai išspręsti, pasirinkite Nicepage šabloną su „WordPress Header and Footer". Atnaujinkite puslapį. Peržiūrėti pakeitimus. Visi puslapių blokai dabar atrodo teisingai.

WordPress temos

Redagavimas su Nicepage. Matome mygtuką „Redaguoti su Nicepage“ ("Edit in Nicepage"), kai atidarome Nicepage redaktorių ir norime sukurti WordPress puslapį. Norėdami pamatyti puslapį, spustelėkite "Peržiūra" ("Preview").

Matome, kad darbas su Nicepage programa yra toks pat paprastas, kaip naudoti „Microsoft PowerPoint“ arba „Apple KeyNote“ programas. Galų gale gaunamas švarus ir visiškai prisitaikantis HTML kodas .

Tikimės, kad jums patiko šis Nicepage interneto svetainių kurimo programos, skirtas WordPress TVS, pristatymas.

Matome, kad darbas su Nicepage yra toks pat paprastas, kaip naudoti „Microsoft PowerPoint“ arba „Apple KeyNote“. Galų gale gaunamas švarus ir visiškai prisitaikiantis HTML kodas .

Tikimės, kad jums patiko šis Nicepage Interneto svetainių kūrimo programos, skirtas „WordPress“, pristatymas.

© 2023 Nicepage.lt

Paieška