Kaip naudoti grupes interneto svetainių kūrimo programoje Nicepage, kad sukurti prisitaikančias interneto svetaines

Šiuolaikinės internetinės svetainės paprastai yra dviejų tipų: ilgai skaitomi straipsniai ir interneto svetainės.

Jei skaitote ilgą tekstą, pavyzdžiui: naujienas, dienoraščio tekstą ar bet kokį kitą ilgą turinį, kuris paprastai užima visą lapo plotį ir aukštį, tai yra straipsnis.

Internetinių svetainių straipsniai

Internetiniai puslapiai

Kas yra interneto puslapiai? Skirtingai nuo straipsnių, tinklalapių tekstas niekada neužima viso lapo pločio - jis sudaro 50% ar net mažiau. Tokie tekstai naudojami pagrindiniuose puslapiuose, nukreipimo puslapiuose, vieno puslapio dizainuose, straipsnių ir informacijos puslapiuose. Šioje pamokoje kalbėsime apie šio tipo internetinius puslapius.

Internetiniai puslapiai

Kodėl verta naudoti grupes (konteinerius)?

Elementų grupavimas. Šiuolaikiniuose maketuose tekstas skyriuose ar puslapiuose nesumažinamas automatiškai, todėl įprasta derinti arba grupuoti tekstus ir grafinius elementus. Nicepage svetainių kūrimo programoje tai nuolat naudojama.

Interneto svetainės grupės

Eilių (Rows) naudojimas. Jei yra kelios grupės iš eilės, naudojamas tinklelis su langeliais. Žiūrėkite pamoka apie  „Prisitaikantį dizainą“, kad pamatytumėte, kaip naudoti tinklelius (Grid). Jei yra tik viena grupė, rekomenduojame naudoti konteinerį (Conteiner), o ne tinklelį.

Interneto svetainių konteineriai

Kas yra grupė? Šiuolaikinėse interneto svetainėse tekstai niekada nėra dedami nenaudojant nieko. Grupė yra valdiklis, kuris grupuoja kelis elementus, pavyzdžiui, antraštes, tekstus, piktogramas, mygtukus, linijas ir formas.

Ką galite daryti su grupe? Grupės elementus galima perkelti ir modifikuoti. Kadangi grupė yra bloke, labai patogu su ja dirbti kuriant interneto svetaines. Galite perkelti grupę kaip vieną vienetą arba pakeisti jos matmenis.

Internetinių svetainių tinklelis

Vaizdai mobiliuosiuose įrenginiuose. Grupės nauda labai akivaizdi prisitaikymui prie mobiliųjų ekranų. Kaip ir mažesnių ekranų atveju, grupė automatiškai pritaiko vidinius elementus, kad atitiktų ekrano plotį.

Grupės panaudojimas

Nuolatinė kontrolė. Nicepage interneto svetainių kūrimo programoje grupės valdymas yra nuolat naudojamas iš anksto paruoštuose blokuose. Paprastai blokuose „Herojus“  (Hero) arba „Įvadas“ (Introduction) ir kai kuriuose kituose stiliuose tinklelis nenaudojamas. Elementus grupuojame į grupes. Grupės taip pat naudojamos pavadinimuose skyriuose su tinkleliu.

Grupės naudojimas kuriant interneto svetaines

Elementų pridėjimas. Dabar pažiūrėkime, kaip naudojamos grupės. Pridėti grupę. Pasirinkite Pridėti (Add) -> Grupę (Group) arba paspauskite greitąjį klavišą „C“. Pridėkime elementus. Teksto elementus galite pridėti naudodami meniu Pridėti (Add) arba spustelėdami mažą pliusą pasirinktos grupės viršutiniame dešiniajame kampe. Taip pat galite naudoti sparčiuosius klaviatūros kombinacijas, kuriuos galite rasti dešinėje esančiame meniu Pridėti (Add).

Kaip pridėti konteinerį į svetainę

Elementų pertvarkymas. Pasirinkite grupę. Pridėti antraštę ("Heading 2"), tekstas ir mygtukas ("Text and Button"). Taip pat pridėkime piktogramą. Spustelėkite Pridėti (Add) -> piktogramą (Icon) arba paspauskite „I“ greitąjį klavišą. Dialoge į paieškos lauką įveskite „idėja“ ("idea"). Pasirinkite šią piktogramą. Norėdami pakeisti elementų tvarką, pasirinkite elementą. Elemento įrankių juostoje spustelėkite rodykles aukštyn ir žemyn arba paspauskite „Ctrl“ kartu su rodyklėmis aukštyn/žemyn, kad pakeistumėte elementų tvarką. Perkelkite piktogramą ant visų kitų grupės elementų.

Elementų nustatymai svetainėje

Išplečiamumas. Norėdami pridėti elementą po dabartinio, pasirinkite šį elementą, tada pridėkite naują iš meniu Pridėti (Add). Spustelėkite Pridėti (Add) -> Tekstas (Text) -> Subtitle. Pakeiskite paantraštę. Įtraukite daugiau teksto į teksto elementą.

Kaip pakeisti dydį

Matote, kad šis elementas ir grupė didėja automatiškai. Grupė taip pat didėja, pridedant daugiau kontrolės priemonių. Pakeiskite grupės aukštį ir plotį, patraukdami žymeklius ant grupės sienų.

Grupės pritaikymas

Grupės ypatybės (Group Properties). Dešiniajame skydelyje yra keletas pasirinktos grupės operacijų. Prie grupės elementų labai lengva pridėti bendrus nustatymus. Įgalinkite skydelyje iš dešinės Užpildyti (Fill). Pakeiskite fono spalvą.

Grupės nustatymai

Elementų perkėlimas. Perkelkite elementą. Jei reikia, pakeiskite dydį. Ištraukite elementą, tada vėl nuvilkite į grupę. Stumiant jį į vidų ir į išorę, atsiranda patarimas, rodantis, kur yra elementas.

Kaip perkelti elementus

Elementų išdėstymas. Kaip visada, suderinkite elementus su labai patogių magnetinių kreipiklių pagalba. Dešiniame skydelyje taip pat naudokite automatinį lygiavimą. Pasirinkite grupę ir spustelėkite mygtukus Išdėlioti (Arrange), kad elementus suderintumėte horizontaliai ir vertikaliai.

Elementų išdėstymas

Vidinio tarpo pritaikymas

Įdedam tarpinę (Adding Paddings). Taip pat labai lengva modifikuoti vidinę grupės erdvę. Pridėkite horizontalių tarpinių spustelėdami ir patraukdami kairįjį oranžinį žymeklį į dešinę, o dešinįjį - į kairę.

Grupes modifikavimas

Prieš tai pridėdami tarpai. Pridėkite tarpus tarp elementų. Spustelėkite ir patraukite oranžinį žymeklį teksto elemento viršuje. Matote, kad visi elementai, esantys žemiau dabartinio, taip pat yra perkelti. Argi ne gražu?

Pavadinimų redagavimas

Grupės ir prisitaikantis ekranai

Mobiliųjų atvaizdų („Mobile Views“) grupės. Kas atsitiks su grupės elementais mobiliųjų įrenginių ekranuose? Vėl atkreipkite dėmesį, kad pagrindinis grupės naudojimo pranašumas yra tas, kad dažniausiai jums nereikia atlikti jokių papildomų nustatymų vidiniams turiniui kituose ekranų režimuose.

Kaip atrodo svetainė mobillajame telefone

Tuo mes užbaigiame savo pamoką apie grupes. Tikimės, kad jums jis patiko.

© 2023 Nicepage.lt

Paieška