Web Dizainas 3.0: Kai interneto svetainės dizainas iš tikrųjų yra svarbus jums

Įvadas

Mums patinka internetinis dizainas ir tai yra mūsų aistra. Interneto svetainių dizainas yra mūsų gyvenimo dalis. Nuo 2000 metų kiekvieną dieną stebėjome, kas vyksta interneto dizaino pasaulyje. Mes dalyvaujame interneto svetainių kūrimo procese, per tą laiką buvo sukurti milijonai tinklalapių. O dabar mes norėtume pasidalyti su jumis keliomis įdomiomis idėjomis.

Pirmą kartą šiame straipsnyje dalijamasi paslaptimi, kaip sukurti madingiausius pasaulyje internetinių svetainių dizainus. Išmoksite pagrindines šiuolaikinio interneto dizaino taisykles, kad galėtumėte kurti pasaulinio lygio interneto svetaines, dienoraščius, šablonus ir temas. Sužinosite, kaip tapti unikaliu, kaip išsiskirti iš konkurencijos ir kaip pritraukti klientų dėmesį.

Šį straipsnį sudaro kelios dalys:

1 dalis sužinosite, kaip keitėsi interneto dizainas. Taip pat sužinosite apie naujos kartos internetinių dizainerių, kuriančių „Web Dizaino 3.0“ tinklapius, atsiradimą.

2 dalis kalbėsime apie svetainių kūrėjus, kurie atsilieka nuo tendencijų ir lėtina interneto dizaino raidą.

3 dalis sužinosite, kaip greitai ir lengvai naujais būdais sukurti šiuolaikiškas internetines svetaines.

1 skyrius. Interneto svetainių dizainas keičiasi

Pirmas dalykas, apie kurį kalbėsime, yra internetinis dizainas. Jis greitai keičiasi. Norėdami tai suprasti, turite peržiūrėti interneto dizaino raidą: nuo pirmųjų interneto svetainių iki šių dienų madingų svetainių. Bandysime nuspėti, kokie internetiniai dizainai bus populiarūs artimiausiu metu.

Yra trys interneto svetainių kūrimo raidos etapai. Žemiau esančioje nuotraukoje mes spalvotai pažymėjome kiekvieną etapą ir įtraukėme metus į laiko juostą.

Interneto svetainių dizainas

WEB dizaino evoliucija

Tekstiniai interneto puslapiai

Pirmosios svetainės buvo pagrįstos tekstu. Ir sunku pasakyti, kad jie turėjo kokį nors interneto dizainą.

Perėjimas prie interneto dizaino 1.0

Vėliau buvo perėjimas prie „Web Dizaino 1.0“. Tinklalapiuose pasirodė keletas grafinių elementų, kurie tapo patrauklesni. Svetainėse buvo lentelės. Tada lentelės transformavosi į maketus ir tinklelius. Tai suteikė tam tikro lankstumo, tačiau jie nebuvo pritaikytos mobiliesiems, ir tuo metu to nereikėjo.

Daugelis žmonių sukūrė savo turinio valdymo sistemas TVS (CMS). Taigi interneto svetainių kūrėjams nereikėjo redaguoti HTML failų ar jų kelti į serverius. Svetainių turinį buvo galima modifikuoti realiu laiku iš TVS.

Žiniatinklio dizaino raida ir mobiliųjų telefonų plitimas paskatino naujus pokyčius.

Perėjimas prie interneto dizaino 2.0

Kitas perėjimas buvo prie „Web dizaino2.0“. Tinklalapiai gavo tinklelius, o interneto svetainių kūrėjai galėjo išdėstyti elementus šablonuose (temose).

„Bootstrap“ pagreitino interneto svetainių plėtrą. Tai supaprastino procesą ir padarė jį patogesnį. „Bootstrap“ nuo pat pradžių palaikė mobiliuosius įrenginius naudodamas tinklelius.

„Bootstrap“ tinklelis automatiškai ištemptas per visą ekrano plotį. Tai sumažino kūrėjo laiką, praleistą kodavimui, kad būtų galima būtų pritaikyti dizainą kompiuterio monitorių, nešiojamų kompiuterių, planšetinių ir telefonų ekranams.

Šiuolaikiškos interneto svetainės

Šiuolaikiška svetainė įvairiuose įrenginiuose

„WordPress“, „Joomla“ ir „Drupal“ tapo populiariausiomis interneto svetainių turinio valdymo sistemomis. Jie pakeitė savarankiškai parašytas sistemas, kurių rašymas ir priežiūra buvo netobulos ir brangios, kurios taip pat turėjo ribotą funkcionalumą. Dėka „WordPress“ ir „Joomla“ kiekvienas galėjo sukurti dienoraštį (Blog) ar interneto svetainę. Šiandien daugiau kaip 80% svetainių sukurta naudojant šias sistemas.

„WordPress“ ir „Joomla“ visada palaikė temas ir šablonus, kurie leido pakeisti svetainės dizainą nekeičiant jos turinio. Buvo galima sukurti temas rankiniu būdu arba nusipirkti paruoštų. Be to, interneto svetainių kūrėjai galėtų naudoti „Theme Builder“ (Temų ir šablonų kūrimas)  įrankį. Atsirado daugybė paruoštų temų ir šablonų.

2008 m. pasirodė „Artisteer“. Tuo metu jis tapo populiariausiu „Temų ir šablonų kūrėju“. Su „Artisteer“ bet kas galėjo sukurti temas ir šablonus per kelias minutes. Milijonai svetainių naudoja „Artisteer“ sukurtas temas.

Ar internetinis dizainas miręs?

Atrodytų, kad visi turėtų būti patenkinti: interneto dizaineriai, internetinių svetainių kūrėjai ir vartotojai. Tačiau iškilo nauja problema. Interneto svetainių kūrėjai ėmė uždavinėti vieną klausimą: „Ar interneto dizainas miręs?“. Straipsnius, kuriuose užduodamas šis klausimas, galite rasti visose žinomose platformose, tokiose kaip „Medium“, „Mashable“, „SmashingMagazine“, „Quora“ ir „Reddit“. Ir 2015 metais interneto dizaineriai užduodavo tą patį klausimą.

Žemiau esančioje nuotraukoje galite pamatyti šių frazių „Google“ paieškos rezultatus.

Rezultatai Google paieškoje

Paieškos rezultatai „Google“

Kodėl tai vyksta? „Bootstrap“ savo populiarumo viršūnę pasiekė 2015–2016 metais. Tai galite pamatyti žemiau pateiktoje diagramoje.

Bootsrap populiarumo diagrama

Diagrama „Google Trends“

Pagrindinė šios problemos priežastis buvo „Bootstrap“ analogų atsiradimas. „Bootstrap“ internetiniai dizainai atrodė tokie panašūs vienas į kitą, tarsi jie būtų sukurti su vienu šablonu. Daugeliui interneto svetainių kūrėjams tai pablogina situaciją, nes „Bootstrap“ buvo jų sistemų pagrindas. Tinklalapių dizainas puslapio viršuje turėjo didelį nuotrauką (skaidrių komponentą ar paveikslėlį), o kitos dalys tilpo į dviejų, trijų ir keturių elementų struktūrą. Daugybė „Bootstrap“ temų ir šablonų paskatino šios problemos platinimą.

Žiūrėkite žemiau esančiame paveikslėlyje.

Bootstrap interneto svetainių dizainas

„Pinterest“ rezultatų užklausa "web design bootstrap"

2015 metais Benas Huntas išleido knygą pavadinimu „Web dizainas mirė“. Pagrindinė knygos idėja yra ta, kad 50 dolerių kainuojančių  temų ir šablonų populiarumas beveik sunaikino interneto svetainių kūrėjų darbo paklausą. Unikalus interneto svetainių dizainas kainuoja daug daugiau, nes tam reikia laiko, žinių ir įgūdžių. Be dizaino, reikia pritaikyti HTML ir CSS kodavimą.

Ar tai vis dar problema šiandien? Taip, tai problema. Po ketverių metų problema vis dar neišspręsta. Žemiau esančiame paveikslėlyje galite pamatyti „Google“ paieškos rezultatus. Žmonės ir toliau užduoda šį klausimą šiandien.

Google paieška

 „Google“ paieškos rezultatai

Interneto svetainių kūrėjai pradėjo ieškoti sprendimų. Jie negalėjo atsiriboti ir ramiai į tai žiūrėti, nes internetinis dizainas buvo jų gyvenimo aistra. Visada yra dizainerių, kurie nori tobulinti internetą. Steve'as Jobsas apie tokius žmones kartą pasakė: „Jie galvoja kitaip“. Šie žmonės visada ieško naujų idėjų.

Spaudos dizainas

Interneto svetainių dizainas yra labai jaunas. Jam yra maždaug du dešimtmečiai. Spausdinimo dizainas atsirado daug anksčiau nei internetinis dizainas, ir jis turi šimtus metų istoriją.

Spaudos dizaino tendencijos

Spaudos dizaino raida. Tinklalapio „onlinedesignteacher.com“ autorinės teisės

Spausdinimo dizaino įrankiai visada leido leidėjams laisvai maketuoti elementus. Dizainerių kūryba nebuvo ribojama. Ir leidėjai visada buvo laisvi įgyvendindami savo idėjas. Jie neturėjo galvoti apie HTML, CSS ar mobiliuosius įrenginius.

Spaudos dizaino formulė:


LAISVA PADĖTIS + KŪRIMAS = MODERNUS SPAUSDINIMO DIZAINAS


MODERNUS SPAUSDINIMO DIZAINAS

Spausdinimo dizainas „Pinterest“

Šiais laikais daugelis leidėjų žymiai sumažino tiražą ir prisijungė prie interneto. Spaudos puslapiai tapo internetiniais puslapiais. Tačiau šie tinklalapiai prarado kūrybiškumą, unikalumą  ir spausdinimo dizaino laisvę. Dizaineriai nenorėjo prarasti spaudos idėjų, kurias rinkdavo metų metus. Jie pradėjo kurti spausdinimo idėjas internete.

Web Dizaino 3.0 atsiradimas

Nuo 2016 m. pradėjome pastebėti „Print Design“ idėjas, reguliariai pasirodančias interneto svetainių dizainuose „Pinterest“, „Behance“ ir „Dribbble“. Šios naujos svetainių dizainai skyrėsi:

 1. Elementų laisvos padėties nustatymu.
 2. Elementų sutapimu.
 3. Skirėsi nuo „Bootstrap“ sukurtų dizainų.

Tai paskatino „Web Dizaino 3.0“ atsiradimą!


LAISVA PADĖTIS + KŪRIMAS = MODERNUS INTERNETO SVETAINIŲ DIZAINAS


MODERNUS INTERNETO SVETAINIŲ DIZAINAS

Šiuolaikiški „Pinterest“ internetinių svetainių dizainai

Vasarą 2016 metais "83 oranges" ( https://83oranges.com ) pristatė straipsnį pavadinimu: „Interneto svetainių dizaino tendencijos“.

Autorius išskyrė šiuos kylančius internetinių dizainų stilius:

 • Tekstas virš paveikslėlio
 • Iš dalies sutampantys vaizdai
 • Vertikalus tekstas ir ypač laisvas jo išdėstymai
 • Netolygios tinklelio galerijos
 • Vaizdai su didelėmis antraštėmis
 • Abstraktūs prekės ženklo elementai
Interneto svetainių dizaino taisyklės

83 oranges „Pinterest“

3 skyriuje apžvelgsime stilius ir tai, kaip galite kurti svetaines „Web Design 3.0“.

Lentelių apribojimų pašalinimas

Ką reiškia pašalinti lentelės apribojimus? Panaudosime pavyzdį, kurio paveikslėlis yra apačioje, kuris rodo tipiškas nuotraukas ant sienos. Jie atrodo panašūs į Tinklelį.

Pinterest pavyzdys

Pavyzdys iš „Pinterest“

Jei dabar „Pinterest“ ar „Google“ ieškosite „Siena su paveikslais“, 90% rezultatų atrodys kaip pateiktoje nuotraukoje. Jūs matysite pokyčius, susijusius su dizainu apskritai visose sferose šiais laikais. Dizainas pasiekė greitą pažangą visose srityse.

Interneto svetainių kūrimo programa

Pavyzdys iš „Pinterest“

Sutikite, kad šie interneto svetainių dizaino 3.0 pavyzdžiai atrodo kaip šiuolaikinis spaudos dizainas? Kodėl tai vyksta? Niekas nenori, kad ant jų sienų būtų matyti nuobodūs praeities tinkleliai. Žmonės nori nustebinti draugus išskirtinėmis idėjomis. Kiekvienas nori išreikšti savo emocijas dizaine.

Šiuolaikiniai tinklelio išdėstymai

Matome, kad kuriant tinklalapius daugiau naudojami sudėtingi tinkleliai. Ir CSS tinklelis išpopuliarėjo.

Šiuolaikiški interneto svetainių dizainai

Web dizaino 3.0 tendencijos

Vis populiaresni tampa madingi stereotipus laužantys dizainai. Diagramoje galite pamatyti, kad kiekvienais metais vis daugiau dizainerių atranda „Web Dizaino 3.0“ pasaulį. Šioje diagramoje pateikiami rezultatai „interneto svetainių kūrimo“ tema „Pinterest“, „Behance“ ir „Dribbble“. Prognozuojame, kad ši tendencija išliks ir ateityje.

WEB dizaino tendencija

„Pinterest“, „Behance“ ir „Dribbble“ interneto svetainių kūrimo tendencijos.

Web dizaino tyrimai

Kiekvieną dieną mes tiriame ir išbandome naudodami naujas interneto dizaino idėjas. Mes įkeliame savo dizainą į „Pinterest“. Stebime, kaip vartotojai reaguoja, išsaugodami dizainą ant savo lentų. Mes buvome labai sužavėti rezultatais. Interneto svetainės sukurtos naudojant WEB dizainą 3.0 gauna dešimt kartų daugiau atsiliepimų (Likų) nei svetainės sukurtos naudojant WEB dizainą 2.0.

Faktiniai duomenys patvirtina šiuos tyrimų rezultatus. Per kelis mėnesius sulaukėme apie 800 tūkstančių naujų lankytojų. Tai daug pasako apie didėjantį „Web Dizaino3.0“ puslapių populiarumą.

WEB dizainas

Auditorijos augimas „Pinterest“

Jei norite, kad jūsų interneto dizaino idėjos būtų pastebimos „Pinterest“ ar „Behance“, alternatyvų nėra. Turite kurti svetaines naudodamiesi „Web Dizainą 3.0“. Jei dar nepradėjote, turėtumėte paskubėti! Mes padėsime jums suprasti, ką tiksliai turite padaryti. Mes paruošėme jums vaizdo pamokas ir interneto svetainių kūrimo patarimus.

Mūsų tikslas

Mūsų tikslas yra papasakoti interneto svetainių dizaineriams ir kūrėjams apie naujausias interneto dizaino tendencijas. Norime paaiškinti skirtumą ir tai, kaip kurti internetines svetaines su „Web Dizainu 3.0“. Mes stengiamės skleisti savo idėjas. Mums patinka dalintis savo patirtimi, kaip tapti populiariausiais internetinių dizainerių pasaulyje. Mes norime būti pagrindine „Web Dizaino 3.0“ varomąja jėga. Mes visada ieškome žmonių, galvojančių kitaip. Kartu mes galime pakeisti interneto dizaino industriją.

Gražiausios interneto svetainių dizainai

„Web Design 3.0“ idėjos „Pinterest“

Galite paklausti, kur yra „Web Dizaino 3.0“ interneto svetainės? Kodėl mes vis dar matome tik keletą veikiančių  internete svetainių? Yra keletas priežasčių.

 1. Dizaineriai neturi patogių „Web Dizaino 3.0“ įrankių HTML ar WordPress, Joomla puslapiams kurti. Ir esamiems interneto svetainių kūrėjams trūksta laisvo padėties nustatymo galimybių. Norėdami įgyvendinti idėjas, dizaineriai vis dar turi naudoti grafinio dizaino įrankius, tokius kaip „Adobe Photoshop“, „Adobe XD“ ar „Sketch App“. Norėdami pasidalyti idėjomis su pasauliu, jie įkelia idėjas kaip vaizdus į „Pinterest“, „Behance“ ir „Dribbble“. Internetinių svetainių dizaineriai negali sukurti veikiančių tinklalapių. Jei jie nori maketus paversti tinklalapiais, jiems reikia ranka rašyti HTML ir CSS kodus. Bet tai yra ilgas ir brangus procesas.

   

 2. Šaltinių nėra, kur būtų galima pamatyti dabartines interneto dizaino tendencijas. Taip, yra „Pinterest“, „Behance“ ir „Dribbble“. Tačiau norint suprasti tendencijas, kiekvieną dieną reikia stebėti pokyčius. Kiekvienoje pramonės šakoje yra šaltinių, iš kurių galite sužinoti, kas šiandien madinga: filmuose, muzikoje ir „YouTube“. Tendencijos rodo viską, bet ne interneto dizainą. Tai sukuria daug spekuliacijų dėl interneto dizaino tendencijų. Apie tendencijas kalba labai daug „ekspertų“. Bet mums reikia išteklių su duomenimis apie internetinius dizainus. Tada vienu paspaudimu bus galima suprasti šiandienos tendencijas.

   

 3. Kadangi trūksta tikrų duomenų ir patikimų autoritetingų nuomonių, dizaineriai tęsia dizainą pagal senus stilius.

   

 4. Yra nesutapimų tarp dizainų ir įrankių. Svetainių kūrėjai nesugeba sukurti šiuolaikiškų internetinių dizainų. Tai žymiai sulėtina „Web Dizaino 3.0“ augimą. Mes griežtai prieštaraujame tam, kad dizaineriams būtų ribojama kūrybos laisvė. Dizaineriai turėtų pasirinkti, kokiu stiliumi kurti savo svetaines. Šiuolaikiniai internetiniai dizainai turėtų tapti „Pinterest“ ir „Behance“ madų šou podiumu, kad taptų veikiančiomis svetainėmis.

Šiuolaikiniai internetiniai dizainai turėtų tapti „Pinterest“ ir „Behance“ madų šou podiumu, kad taptų veikiančiomis svetainėmis.


Santrauka

Interneto svetainių dizainas yra jaunas, tačiau jis sparčiai progresuoja.

 1. Perėjimas yra grafikos išvaizda internete. Tai padarė internetą patrauklesnį ir įdomesnį ir leido internetui užkariauti pasaulį. Grafikos naudojimas leido internetui tapti nauju nepriklausomu informacijos platinimo būdu.

   

 2. Perėjimas tai svetainių tinklelių ir mobiliųjų įrenginių palaikymo išvaizda. „Bootstrap“ naudojimas ir šablonų platinimas padarė internetinį dizainą nuobodų.

   

 3. Perėjimas yra pats reikšmingiausias. Tai paskatino sukurti „Web Dizainą 3.0“. Leidėjai prisijungia prie interneto ir vartotojai pereina prie mobiliųjų įrenginių. Dizaineriai, semdamiesi idėjų iš spaudos dizaino į interneto. Jie nori kūrybiškumo, laisvo pozicionavimo ir elementų laisvos padėties.

   

2 dalis. Tinklalapių kūrėjai atsilieka nuo tendencijų

Antroji dalis yra apie populiarius svetainių kūrėjus, jų raidą ir tai, ko jiems reikia norint atitikti „Web Dizainui 3.0“.

Ar „Bootstrap“ internetinių svetainių kūrėjai remiasi už šiuolaikinių interneto dizaino tendencijų? Deja, tai yra tiesa. Kiekvieną dieną atsilikimas tampa akivaizdesnis ir labiau matomas. Išsiaiškinkime išsamiai, kodėl tai vyksta.

Tinklalapių kūrėjų raida

Internetinių svetainių kūrėjų raida panaši į web dizaino, pažvelkime į interneto projektavimo įrankių istoriją. Taip pat buvo trys perėjimai. Žemiau esančioje nuotraukoje galite pamatyti keletą populiarių interneto dizaino įrankių.

Tinklapių kūrimas

Tinklalapių kūrėjų tvarkaraštis

Peržiūrėkime šiuos perėjimus išsamiai.

Perėjimas prie vizualinių redaktorių

Interneto svetainių kūrėjai redagavo tinklalapio turinį teksto redaktoriuose. Tie redaktoriai leido parašyti HTML kodą. Daugiausia, jie naudojo redaktorius su patogų kodo paryškinimo, automatinį kodo formatavimo ir klaidų paryškinimo HTML kode funkcijomis. 1 perėjimas buvo iš teksto į vaizdinį redaktorių.

Interneto svetainių redaktorius

Perėjimas prie vaizdo redaktorių

Perėjimas prie įkrovos

Buvo keletas populiarių svetainių kūrimo redaktorių ir išleistų „WordPress“ papildinių: „Webflow“, „VisualCompuser“, „Elementor“, „Divi“ ir kt. Daugelis jų yra „Bootstrap“ pagrindu. Jie tinka „Web Dizainui 2.0“.

2 perėjimas buvo prie sistemų, tokių kaip „WordPress“ ir „Joomla“, kurie turėjo interneto svetainių kūrimo įrankį. Ir perėjimas prie temų ir šablonų kūrimo sistemų pavyzdžiui, „Artisteer“. Žmonės sukūrė milijonus „Artisteer“ temų ir šablonų. Tačiau per keletą metų „Artisteer“ temos dizainai paseno.

Neseniai „Bootstrap“ pakeitė pagrindiniame savo puslapyje logotipą. Kaip matote žemiau, jis turi sluoksnius. Galbūt „Bootstrap“ dirba ties sluoksniais ir elementų laisvos vietos nustatymu?

Ko jiems trūksta tam kad pasiekti „Web Dizaino 3.0“? Šių svetainių kūrėjai ir papildiniai neturi elementų laisvos padėties įrankių ir sluoksnių. Jie taip pat nesiūlo grafinio dizaino įrankių, kurių reikia dizaineriams, paprastumo ir patogumo įrankių.

Bootstrap interneto svetainės

„Bootstrap“ pagrindinis puslapis

Štai kitas pavyzdys. Jei dizaineriams reikia elementų laisvos vietos nustatymo, jie turi pridėti tuščių elementų ir eilučių. Norėdami sukurti elementų sutapimą, jie turi nurodyti neigiamas elementų padėties reikšmes. Jie paverčia interneto svetainių kūrimo procesą, kuris turėtų būti įdomus, sudėtingu ir nuobodžiu darbu.

Perėjimas prie interneto WEB dizaino 3.0

Šiuo metu vyksta perėjimas prie „Web Dizaino 3.0“. Ir tai vyksta dabar. Deja, daugelis internetinių svetainių kūrėjų nėra pasirengę moderniam dizainui.

Manome, kad reikia skubiai imtis priemonių, kad nebūtų sustabdytas interneto svetainių kūrimo progresas. Pokyčiai turėtų vykti teisinga linkme. Yra daugybė variantų, kaip supaprastinti svetainių kūrimą ir pridėti daugiau kūrybiškumo galimybių prie interneto dizainų. Tačiau ne visi variantai yra pakankamai geri.

Apžvelgsime šiuos atvejus: kūrybingumo trūkumas, Wixas ir Gutenbergas.

Trūksta kūrybiškumo

Neįmanoma patikėti, tačiau kartais kūrėjai juda priešinga linkme. Kai kurie „naujoviški“ įrankiai, tokie kaip „Wix ADI“, „GoDaddy Site Builder“ ir „Mobirise“, turi fiksuotą iš anksto paruoštų šablonų rinkinį. Vartotojai gali pakeisti tik tekstą ir vaizdus, ​​o ne išdėstymą. Ar kūrėjai nori, kad visos svetainės atrodytų vienodai? Koks čia yra internetinio dizaino kūrybiškumas ir evoliucija?

Tiesa, jų įrankiai gali būti lengvai naudojami, bet jūs negalite modifikuoti projekto. Kai kuriems vartotojams patinka, kad tai patogu, nors ir nėra galimybės pakeisti dizainą. Bet mūsų tikslas yra turėti lengvą ir patogią svetainių kūrimo programą ir tuo pačiu išsaugoti maksimalią kūrybingumo laisvę. Mums reikalingas revoliucinis įrankių proveržis.

Gutenbergas

Tai yra dar vienas pavyzdys. Kaip žinote, „WordPress“ išleido naują turinio redaktorių - „Gutenberg“. Koks jo pranašumas? Panašu, kad „WordPress“ kūrėjai norėjo sukurti tą patį turinio redaktorių, kurį turi „Medium.com“. Be to, jie norėjo turėti įrankių, tokių kaip „VisualComposer“, savybes. Jie apjungė du interneto svetainių turinio redaktorius kartu vienoje programoje. Atrodytų, kad visi vėl turėtų būti laimingi. Bet iš tikrųjų mes matome priešingai. Vartotojams nepatiko ši „WordPress“ naujovė. Žiūrėkite žemiau pateiktą paveikslėlį.

Gutenbergas

Momentinė ekrano kopija iš „WordPress.org“

Kodėl taip atsitiko? Gutenbergo redaktorius paprastam turinio vartotojui atrodo sudėtingas. Tuo pačiu metu jis turi silpnas interneto svetainių kūrimo savybes. Be to, „Gutenberg“ sukurtas internetinis dizainas neatitinka net „Web Dizainui 2.0“. Jis labiau primena 2010 metų  „Web Dizainą 1.5“.

Jie galėtų pateikti patogias funkcijas, kad kūrėjams būtų lengviau sukurti savo svetainių turinį „WordPress“ viduje. Vietoj to, jie išleido kitą konkurentą esamiems svetainių kūrėjams. Jie taip pat nedavė jokių paruoštų dizainų.

Galbūt laikui bėgant kai kurie kūrėjai tai priims. „WordPress“ alternatyvos nėra. Bet tai nepadeda mums priartėti prie pagrindinio tikslo. Norėdami sukurti interneto svetaines su „Web Dizainu 3.0“ , turime naudoti paprastą ir lengvą redaktorių.

WIX

„Wix“ bandė tapti „Web Dizaino 3.0“ įrankiu. „Wix“ problema ta, kad jo HTML kodas neatitinka standartų, kuriuos naudoja svetainių kūrėjai. Elemento padėtis yra absoliuti. Dėl to HTML kodą neįmanoma redaguoti, todėl sunku prižiūrėti iš visų mobiliųjų įrenginių. „Wix“ palaiko tik stalo kompiuterius ir telefonus. O praktiškai turėtų palaikyti penkių tipų įrenginių ekranus. „Wix“ perskaičiuoja padėties nustatymą naudodamas „JavaScript“, o ne HTML5 ir CSS3 kodus. Taip pat neturi įrankių skydelio, kaip kituose populiariuose grafinio dizaino įrankiuose, kuriuos naudoja dizaineriai.

Panašu, kad „Wix“ dažniausiai skirta galutiniams vartotojams, o ne dizaineriams ir kūrėjams. Pvz., Žiūrėkite komentarus po populiariu „YouTube“ vaizdo įrašu, pavadinimu „Kaip pačiam sukurti interneto svetainę - interneto svetainių kūrimo vadovėlis“ kanale „Pieškite su Jazza“. Diskusijos dėl šio vaizdo įrašą vis dar vyksta.

Youtube komentarai

Ekrano kopija iš „YouTube“

„Wix“ bandė supaprastinti internetinių svetainių kūrimą ir sukūrė „Wix ADI“. Jie visiškai  pašalino galimybę redaguoti dizainą. Galite modifikuoti tik tekstą ir vaizdus. Taigi, išleisdami Wix ADI, jie dar labiau atitolo nuo „Web Dizaino 3.0“.

Nėra jokios pažangos interneto svetainių kūrimo srityje

Kodėl taip sunku sukurti naujas programas, kurių reikia internetinio dizaino pramonei?

1. Sunkumas. Internetinių svetainių kūrimo programos yra gana sudėtingos sistemos, reikalaujančios didelių investicijų ir laiko plėtrai. Taip pat reikalinga puiki idėja, galinti pakeisti internetinį dizainą.

2. Monopolija. Naujoms priemonėms sunku patekti į esamą internetinių svetainių kūrimo rinką. Dabartiniai įrankiai turi didelę vartotojų bazę, sukauptą per daugelį metų. Apie naujas priemones sunku pranešti daugumai vartotojų. Todėl mums reikia jūsų pagalbos ir palaikymo skleidžiant informaciją.

3. Pasyvumas. Esamų internetinių svetainių kūrėjai ir vartotojai yra labai pasyvūs. Pokyčiai visada yra susiję su tam tikra rizika ir papildomomis pastangomis. Žmonės nenori nieko keisti, nes mano, kad taip bus visam laikui. Prašome, nebūkite pasyvūs!

Pažanga vyksta

Kaip jau matėme, progresas nesustoja ir tęsiasi. Niekas negali to sustabdyti. Tuo pačiu metu naujovės visada susiduria pakeliui su sunkumais. Mūsų bendras tikslas yra padėti „Web Dizainui 3.0“ pakeisti internetą.

Pavyzdžiui, elektrinės transporto priemonės ir toliau užkariauja rinką, nepaisant didžiulės naftos monopolijos ir tradicinių benzininių / dyzelinių automobilių gamintojų pasipriešinimo.

Šiuolaikiškos technologijos

Panašus reikalai ir su „Web Dizainu 2.0“ ir interneto svetainių kūrėjais. Ir tai yra blogai. Mūsų užduotis yra suteikti galimybę kažkam naujam. Kartu mes galime skleisti informaciją apie „Web Dizainą 3.0“ ir naujosios kartos įrankius!

CSS tinklelis

CSS tinklelis tapo naujausiu išdėstymo struktūros standartu.

CSS naudojimas interneto svetainių kūrime

Nauji aspektai dienoraščių (Blogs) dizaine

Elementų išdėstymas taip pat kinta.

Web Dizainas 1.0 yra „vienmatis“. Dizaino elementai dažniausiai išdėstomi vienas po kitu.

Web dizainas 2.0 yra „dvimatis“. Yra tinkleliai elementams sudėti į langelius, o tai suteikia daugiau laisvės.

Web dizainas 3.0 yra nauja dimensija. Čia laisvai išdėstomi elementai ir sluoksniai, kaip grafinio dizaino įrankiuose. Tai atveria naujas interneto dizaino perspektyvas. Tai yra naujos interneto dizaino eros pradžia.

Dienoraščių dizainas

Matmenys interneto dizaine

Naujas matmuo yra tarsi LEGO plytos ir mozaikos.

Lego 3.0 dizainas

Interneto svetainių kūrimo kartos

Lentelių apribojimų pašalinimas

Kaip minėta, „Web Dizainas 3.0“ reikalauja elementų laisvos vietos nustatymo ir lentelių apribojimų pašalinimo. Dėl unikalaus elementų išdėstymo pats interneto dizainas tampa unikalus. Skirtingai nuo dviejų, trijų ir keturių stulpelių struktūrų, kurios atrodo labai panašios viena į kitą.


Dėl laisvo elementų išdėstymo interneto dizainas tampa unikalus


Žemiau esančioje nuotraukoje galite pamatyti „Web Dizaino 3.0“ laisvą elementų išdėstymą . Laisvos vietos nustatymas suteikia interneto dizaineriams labai dideles galimybes.

Lentelių naudojimas interneto svetainėse

Ribotas ir elementų laisvos padėties nustatymas

„Web Dizainas 3.0“:

 1. Elementus galite laisvai išdėstyti. Jei reikia, galite palikti tarpą.

 2. Galite laisvai keisti elementų dydį.

 3. Galite perdengti elementus ir tinklelio langelius.

 4. Žinoma, jūsų internetinės svetainės bus pritaikytos mobiliesiems.

Šios funkcijos yra standartinės grafinio dizaino įrankiuose. 3-ame skyriuje aptarsime, kaip praktiškai pritaikyti šias funkcijas kuriant „Web Dizaino 3.0“ interneto puslapius.

Laisvos padėties nustatymas ir elementų sutapimas įgauna populiarumą visų tipų dizainuose.

WEB dizaino populiarumas

Laisvos vietos pasirinkimas interjeruose

Ribotas ir laisvos padėties nustatymas

Ką siūlo esami interneto svetainių kūrėjai? Žemiau esančioje nuotraukoje galite pamatyti dviejų langelių tinklelio pavyzdį. Jūs matote tekstą kairiajame langelyje. Įsivaizduokite, norite patobulinti savo dizainą, todėl jums įdomu, kur geriau patalpinti tekstą.

Yra du būdai. Pirmas tai paveikslėlis kairėje. Matote raudonas linijas. Tai yra vietos ribojimo ženklai, kuriuos palaiko dabartiniai „Web Dizaino 2.0“ interneto svetainių kūrimo programos. Paprastai elementus galite sudėti tarp kitų elementų tinklelyje arba į kitus langelius. Tai yra ribotas padėties nustatymas.

Rimtai? Ar kas nors mano, kad tokie dabartinių svetainių kūrimo programų apribojimai leidžia sukurti tikrai unikalius ir modernius internetinius dizainus? Dėl ribotos padėties nustatymo, beveik neįmanoma kurti internetines svetaines naudojant „Web Dizainą 3.0“!

Tačiau yra ir antrasis būdas, kuris yra parodytas paveikslėlyje iš dešinės. Kaip matote, pozicijų skaičius yra neribotas. Galite talpinti tekstą bet kur, kur norite, ne tik ten, kur įmanoma. Tai ir yra „Web Dizaino 3.0“ interneto svetainių kūrimo programų esminis skirtumas, elementų laisvos vietos nustatymas.

Populiarūs svetainių kūrėjai teigia, kad turi nemokamą padėties nustatymą arba laisvą ranką. Tačiau jų laisvos rankos elementai yra išdėstyti absoliučiai. Visiškai išdėstyti elementai nėra patogūs mobiliesiems, todėl juos kiekvienoje mobiliojo telefono rodinyje reikia pakeisti rankiniu būdu. „Web Design 3.0“ elementai išdėstomi palyginti ir yra patogūs mobiliesiems.

Laisvos padėties nustatymas WEB dizaine 3.0

Elementų vietos nustatymas interneto svetainių kūrimo programose

Pavyzdžiui, jūs keliaujate po Vašingtoną. Norėdami judėti mieste, turite dvi galimybes. Galite naudotis viešuoju transportu arba važiuoti po miestą automobiliu ar taksi.

Žemiau esančioje nuotraukoje kairėje pusėje matote viešojo transporto žemėlapį. Maršrutų žemėlapis važiuojant automobiliu yra dešinėje. Ar jaučiate skirtumą? Tai labai panašu į laisvą elementų vietos nustatymą „Web Dizaine 3.0“. Jūs turite daug daugiau pasirinkimo laisvės.

Metro žemėlapis

Vašingtono žemėlapiai

Kitas pavyzdys: šis straipsnis buvo redaguotas su „Microsoft Word“. Jo ribotas padėties nustatymas yra panašus į „Web Dizainą 2.0“. Norint parašyti straipsnį, pakanka „MS Word“ funkcijų. Bet MS Word programos nepakanka norint suprojektuoti pristatymą. Tam turime „Microsoft PowerPoint“ programą. Ar jaučiate skirtumą? Programoje „MS PowerPoint“ galite laisvai dėti elementus. Tai suteikia kur kas daugiau laisvės kuriant dizainą. Pažiūrėkite į skirtumą šiame paveikslėlyje.

Kaip su MS PowerPoint sukurti interneto svetainę

„Microsoft Word“ ir „Microsoft PowerPoint“

Tinklalapių kūrimas naudojant dabartinius „Web Dizaino 2.0“ svetainių kūrimo programas yra panašus į straipsnių kūrimą su „Microsoft Word“ programa. Visus šiuos metus dizaineriai kurdami tinklalapius buvo priversti naudoti labai ribojančius įrankius. Nebuvo alternatyvų.

Atskiros rinkos

Pažvelkime į dabartinių grafinio dizaino įrankių rinką. Dizaineriai naudoja grafinius įrankius (Pavyzdžiui Photoshop programą) tam kad pasiekti "Web Dizaino 3.0" idėjų, savo kuriamose interneto svetainėse. Tuo pačiu metu yra ir kita interneto svetainių kūrėjų rinka, kurie bando pasiekti "Web Dizaino 3.0" idėjų naudojant esančias interneto svetainių kūrimo programas. Taigi, tai yra dvi plačiai atskirtos rinkos.

Dizainerių gudrybės

Grafinio dizaino ir svetainių kūrimo programų būdai pasiekti "Web dizaino 3.0" idėjų

Kairėje pusėje matote grafinio dizaino redagavimo programas kuriu pagalba galima įgyvendinti "Web dizaino 3.0" idėjas. Dizaineriai visada naudoja šias programas kurdami interneto dizaino 3.0 svetainių maketus. Visos grafinio redagavimo programos turi elementų laisvos padėties nustatymo ir sluoksnių redagavimo įrankius. Bet jų negalite naudoti kurdami veikiančių interneto svetainių, nes jos išsaugo tik vaizdo failus. Ir savo idėjas galite patalpinti svetainėje tik kaip 3d paveikslėlius.

Dešinėje yra keletas populiarių interneto svetainių kūrimo programų. Dizaineriai naudoja šias platformas svetainėms kurti. Šių svetainių kūrėjams labai sunku arba beveik neįmanoma suprojektuoti šiuolaikiškas „Web Dizaino 3.0“ internetines svetaines.

Kai suradome įdomų „Web Dizaino 3.0“ turintį  tinklalapį, mums buvo labai įdomu jo HTML kodavimas. Naršyklės įrankių pagalba mes nustatėme, kad visas dizainas buvo kaip vienas didelis vaizdas.

Ar jis turi mygtukų ar nuorodų? Taip, paveikslėliai yra kaip nuorodos, tai pasiekta HTML kodo pagalba. Matome, kad šis puslapis buvo sukurtas naudojant grafinio dizaino įrankį ir įkeltas į svetainę kaip vaizdas, nes nėra tinkamo ir lengvai naudojamos interneto svetainių kūrimo programos, skirtos „Web Dizainui 3.0“.

HTML interneto svetainių kūrimas

Interneto svetainių dizaineriams reikia:

 • Elementų Laisvos padėties nustatymo
 • Lentelių apribojimų pašalinimo
 • Sluoksnių
 • Elementų savybių nustatymo įrankių
 • „Windows“ ir „Mac OS“ palaikymas

Interneto svetainių kūrėjams reikia:

 • Švarus HTML ir CSS kodas
 • Mobiliųjų įrenginių palaikymas
 • „WordPress“ ir „Joomla“ palaikymas
 • Internetinių svetainių kūrimo programos

Kaip matome, šie reikalavimai yra skirtingi. Norėdami sukurti „Web Dizaino 3.0“ svetaines, mums reikia revoliucinių pakeitimų.

Santrauka

 • Svetainių kūrėjai atsilieka nuo sparčiai besikeičiančio interneto dizaino pasaulio.

 • Internetinių svetainių kūrimo įrankių istorija išgyveno keletą perėjimų. Tačiau pažanga sustojo. Yra daugybė požymių, kad naujasis perėjimas greitai turi įvykti.

 • Yra atskiros internetinių dizainerių ir interneto svetainių kūrėjų rinkos. Populiarūs svetainių kūrimo programos nepalaiko pagrindinių „Web Dizaino 3.0“ funkcijų: elementų laisvos padėties nustatymo, modernių tinklelių ir sluoksnių.

WordPress papildinio diegimas

Kaip manote, ar įmanoma sukurti „Web Dizainą 3.0“ naudojant tik vieną įrankį? Taip, bet sunku. Tai panašu į vieno rato dviračio naudojimą. Bet žymai patogiau, naudoti du ratus, kaip dviratyje.

Interneto svetainių kūrimo programa

Nauja modernaus interneto dizaino formulė atrodo taip:


Grafinis dizainas + Interneto svetainių kūrimas = WEB dizainas 3.0


Naujos sistemos turės ir grafinio, ir svetainių kūrimo įrankių funkcijas. Tokiu atveju būtina palaikyti reaktyvų interneto dizainą. „Web Dizaino 3.0“ kūrimo programa yra parodyta žemiau esančioje nuotraukoje, esančioje mėlynoje susikirtimo vietoje.

WEB dizainas 3.0

Grafinių dizainerių ir interneto svetainių kurėjų rinkų susikirtimas

Ar tokių priemonių yra? Taip, jie yra.

Pavyzdžiui, „Nicepage“ yra programa „Web Dizaino 3.0“ puslapiams kurti. Joje buvo sujungtos grafinio dizaino įrankių ir svetainių kūrimo savybės. Tai tinka web dizaineriams ir internetinių svetainių kūrėjams. Jis palaiko elementų laisvos vietos nustatymą, elementų išdėstymą, mobiliuosius įrenginius ir šiuolaikinius tinklelius. Tuo metu sukuriamas švarus HTML ir CSS kodas. „Nicepage“ galima naudotis „Windows“, „Mac OS“ ir internete online. Taip pat yra „Joomla“ plėtinys ir „WordPress“ papildinys.

Kūryba ir laisvė

Ar dabartinės interneto svetainių kūrimo programos yra pakankamai paprastos ir lanksčios, kad sukurtų unikalias „Web Dizaino 3.0“ svetaines? Pažvelkite į žemiau pateiktą paveikslėlį.

Kaip pačiam sukurti interneto svetainę

Matome, kad dabartinės interneto svetainių programos nėra paprastos ir lengvai naudojamos. Jei dizaineriai nori pridedi tam tikrą unikalumą tokiose svetainėse naudojant „Web Dizainą 3.0“, dabartinėse sistemose šis procesas tampa labai sudėtingu. Kita vertus, jei sistema yra paprasta, ji siūlo ribotas funkcijas.

Diagrama parodo, kokias vietas dabartinės interneto svetainių kūrimo programos užima vertinant jas pagal kūrybiškumą ir paprastumą. Yra programų, kur atsižvelgiama į kūrybiškumą ir paprastumą, kad galima būtų kurti interneto svetaines naudojant „Web Dizainą 3.0“.

Ir toliau pasakosime, kaip sukurti madingiausius interneto svetainių dizainus.

© 2022 Nicepage.lt

Paieška